Młodzi strzelcy Delfina z kompletem medali
access_time 2021-09-14 07:11:00
Zawodnicy Ogniska TKKF Delfin w Tarnowie zakończyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym z pięcioma medalami. Do domu wrócili z dwoma złotymi krążkami, dwoma srebrnymi i jednym brązowym.

W weekend w Starachowicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym. Rywalizowali w nich młodzi zawodnicy z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego. Tarnowskie Ognisko TKKF Delfin reprezentowali Anna Pośpiech i Marcin Mikoś, podopieczni Kazimierza Kacera i Barbary Brożek.

W pierwszym dniu wystartowali w konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów. Anna Pośpiech uzyskała w niej 351 punktów, zdobywając drugie miejsce i srebrny medal. Z kolei Marcin Mikoś z wynikiem 326 punktów, wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal.

W kolejnych dniach w konkurencji pistolet sportowy 30+30 Anna Pośpiech wystrzelała złoto i 518 punktów, natomiast Marcin Mikoś w konkurencji pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów zdobył 433 punktów i odebrał srebrny medal.

Ponadto tarnowski duet stanął na pierwszym miejscu podium w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX. Anna i Marcin uzyskali łącznie 344 punktów, co dało im złoty medal.