80. derby Tarnowa dla Unii Tarnów
access_time 2021-09-29 19:51:00
W wyniku losowania przeprowadzonego przez Komisję Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Tarnów, w trzeciej rundzie Pucharu Polski spotkały się dwie tarnowskie drużyny – występująca w czwartej lidze Tarnovia z trzecioligową Unią.

Derbowe spotkanie rozpoczęło się w środę o godzinie 16 na stadionie przy ul. Bandrowskiego. Mecz został zakwalifikowany jako impreza podwyższonego ryzyka, dlatego zabezpieczały go wzmożone siły policji. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Obydwie drużyny miały kilka dogodnych sytuacji strzeleckich jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę.

W drugiej części meczu piłkarze Unii przejęli inicjatywę. Pomiędzy 50 a 60 minutą mecz musiał być kilkukrotnie przerywany, ponieważ kibice gospodarzy odpalili środki pirotechniczne. W 72 minucie po dośrodkowaniu Dawida Sojdy piłkę w bramce Tarnovii po strzale głową umieścił Artur Biały i jego drużyna objęła prowadzenie 0:1. Pod koniec spotkania drugą żółtą kartkę skutkującą czerwoną otrzymał Tomasz Galas i zespół Tarnovii kończył ten mecz w osłabieniu. W 92 minucie po zamieszaniu w polu karnym swoja drugą bramkę w meczu strzelił Artur Biały i przypieczętował awans Unii do rundy półfinałowej.

MKS Tarnovia Tarnów – ZKS Unia Tarnów 0:2 (0:0)

Bramki:  Biały 72' 0:1, Biały 92' 0:2.

Żółte kartki: Gucwa, Noga, Galas – Kieroński, Kajpust, Nytko.

Czerwona kartka: Galas (90 min).

Tarnovia: Leśniak – Bury (61 Szot), Kaczyk, Gucwa (46 Ptak), Noga, Król, Ogorzały, Wilk, Kucharczyk, Tokarczyk, Galas.

Unia: Nowak – Węgrzyn, Kokoszka (46 Kajpust), Suchowski – Jacak, Ostrowski, Kieroński (46 Orlik), Wardzała (46 Sojda) – Adamski, Biały, Nytko.