Derby Tarnowa dla piłkarzy Metalu
access_time 2021-10-10 00:23:00
W sobotę na stadionie przy ul. Bandrowskiego w Tarnowie w czwartoligowych derbach zmierzyły się zespoły Tarnovii oraz Metalu Tarnów. Gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali ósme miejsce w ligowej tabeli, zespół Metalu czternaste.

W pierwszej połowie spotkania nie było zbyt wielu sytuacji strzeleckich, które zawodnicy mogliby zamienić na bramkę. W 32 minucie dogodną sytuację miał zawodnik Metalu, Albert Stolarz, jednak świetnie między słupkami spisał się bramkarz gospodarzy, który wybił piłkę poza końcową linię boiska. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Świetny początek drugiej połowy zanotowała drużyna Metalu, która po celnym strzale Damiana Wolańskiego w 46 minucie objęła prowadzenie. Niespełna dwadzieścia minut później wynik podwyższył Albert Stolarz i po 64 minutach gry piłkarze z Warsztatowej prowadzili już 2:0. W 71 minucie ponownie celnym trafieniem popisał się Stolarz ustanawiając wynik meczu na 3:0.

MKS Tarnovia Tarnów – KS Metal Tarnów 0:3 (0:0)

Bramki: Damian Wolański (46'), Albert Stolarz (64' i 71')