Przegrana koszykarzy MUKS-u 1811 Unii Tarnów
access_time 2021-10-30 23:35:00
W siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn, drużyna MUKS1811 Unia Tarnów podejmowała w sobotę w hali TOSiR przy ul. Krupniczej, ekipę KKS Ragor Tarnowskie Góry. Drużyna gości to bardzo wymagający przeciwnik, w sześciu spotkaniach koszykarze z Tarnowskich Gór doznali tylko jednej porażki.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Tarnowianie dobrze spisywali się w defensywie, wyprowadzali skuteczne kontrataki i po 10 minutach na tablicy widniał remis 18:18.

W drugiej kwarcie goście zagrali dużo skuteczniej, szybko wypracowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca tej części meczu i po dwudziestu minutach gry prowadzili 30:40.

Trzecia odsłona była najsłabszą kwartą gospodarzy w tym spotkaniu. Zabrakło konsekwencji, pewności siebie, a przede wszystkim skuteczności rzutowej. Doświadczona ekipa Ragoru wykorzystując bezradność koszykarzy MUKS-u, skrupulatnie dokładała punkt za punktem i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 6:21.

W czwartej kwarcie gospodarze udowodnili, że potrafią grać w basket. Walczyli o każdą piłkę, dobrze prezentowali się zarówno w obronie jak i w ataku i wygrali tę partię 21:20.

Ostatecznie koszykarze MUKS-u 1811 Unii Tarnów ulegli ekipie z Tarnowskich Gór 57:81.

MUKS 1811 Unia Tarnów – KKS Ragor Tarnowskie Góry 57:81 (18:18, 12:22, 6:21,21:20)

MUKS 1811 Unia Tarnów: Schabowski 14, Zaczkiewicz 13, Łazarz 11, Stec 8, Niemczura 4, Więckowski 2, Nykaza 2, Badełek 2, Boduch 1, Walnik, Niskowski