Przegrana szczypiornistów Unii II po nerwowej końcówce
access_time 2021-11-06 23:26:00
W meczu ósmej kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn, drużyna Grupa Azoty Unia II Tarnów podejmowała na własnym parkiecie ekipę SMS ZPRP III Kielce. Przed tym spotkaniem kielczanie zajmowali czwarte miejsce w ligowej tabeli, tarnowianie plasowali się na piątej pozycji.

Goście zdecydowanie lepiej rozpoczęli ten mecz. Prowadzili od samego początku i z każdą minutą podwyższali przewagę. W 19 minucie było już 10:16. W końcowych fragmentach pierwszej części meczu szczypiorniści SMS-a zanotowali okres słabszej gry, który skutecznie wykorzystali gospodarze, zmniejszyli różnicę bramkową i na przerwę schodzili tracąc już tylko dwie bramki do kielczan (18:20).

Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie. Szczypiorniści Unii grali pod dyktando podopiecznych trenera Radosława Wasiaka. Sytuacja odmieniła się w końcowym fragmencie meczu. W 55 minucie tarnowianie tracili do kielczan trzy bramki (33:36). W kolejnych minutach zagrali koncertowo i na kilkanaście sekund przed końcem doprowadzili do remisu. Mieli szansę na zwycięstwo w tym spotkaniu jednak nie wykorzystali podyktowanej przez sędziego „siódemki". Sytuację w ostatnich sekundach wykorzystali natomiast goście, którzy po celnym trafieniu Markowskiego pokonali gospodarzy 36:37.

W kolejnym spotkaniu szczypiorniści Grupy Azoty Unii II Tarnów zmierzą się 13 listopada w Mielcu z tamtejszą Stalą.

Grupa Azoty Unia II Tarnów - SMS ZPRP III Kielce 36:37 (18:20)

Bramki dla Grupy Azoty: Kociuba Jakub 11, Wątroba Konrad 8, Małek Korneliusz 6, Sikora Jakub 3, Wajda Szymon 3, Hoim Mateusz 2, Tuman Kacper 1, Kasprzyk Klaudiusz 1, Bednarz Kacper 1

Bramki dla SMS ZPRP III: Markowski Maciej 9, Pepliński Marcin 7, Olczyk Kacper 5, Cacak Dawid 4, Rodak Mikołaj 4, Bujok Dawid 2, Fajfer Jacek 2, Cichoń Adrian 2, Burzyński Filip 1, Pilz Łukasz 1