XXVI Bieg Sokołów. Na sportowo uczcili Narodowe Święto Niepodległości
access_time 2021-11-11 22:22:00
Ponad dwustu miłośników biegania zgromadziło się w czwartek na Stadionie Sportowym TOSiR im. Trenera Emila Wzorka w Tarnowie, aby na sportowo uczcić 103. rocznicę odzyskania niepodległości. W zorganizowanym już po raz XXVI przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów oraz MLUKS - Biegu Sokołów, wzięli udział zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 3 km, 1 km oraz najmłodsi na dystansie 500, 300 i 200 metrów.

Sportowe świętowanie rozpoczęło się od rywalizacji w Biegu Integracyjnym „Razem do celu", którego współorganizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie. Następnie odbyły się biegi dzieci i młodzieży na dystansach od 200 metrów do 1 kilometra w zależności od kategorii wiekowej. Punktualnie o godzinie 11.11 wystartował bieg główny, w którym uczestnicy rywalizowali na dystansie 3 kilometrów. Klasyfikacja medalowa oprócz open prowadzona była w różnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Najszybciej 3 kilometrową trasę biegu głównego pokonała Sylwia Wiatr z Łęgu Tarnowskiego, drugą lokatę zajęła Patrycja Lewandowska-Sroka, a trzecie miejsce przypadło w udziale Joannie Szylar z Brzeska.

Wśród mężczyzn zwyciężył Przemysław Kozioł (MLUKS Tarnów), drugie miejsce zajął Jakub Molczyk (MLUKS Tarnów), a trzecie Dominik Kryca (Team Kopeć).