Tarnowscy szczypiorniści bez punktów z Wybrzeżem
access_time 2021-12-04 22:04:00
W przedostatniej serii pierwszej rundy spotkań o mistrzostwo PGNIG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Unia Tarnów podejmował w hali Arena Jaskółka drużynę Torus Wybrzeże Gdańsk.

Gospodarze lepiej rozpoczęli sobotnie spotkanie. Goście popełniali szereg  błędów, zawodziła skuteczność i po 12 minutach gry tarnowianie prowadzili 6:3. Po czasie wziętym przez trenera Mariusza Jurkiewicza gra rywali znacznie się poprawiła. Świetnie między słupkami spisywał się bramkarz Wybrzeża Artur Chmieliński, który pewnie bronił rzuty tarnowian. Gospodarze nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji strzeleckich, pozwalając rywalom na doprowadzenie do remisu. Gdańszczanie poszli za ciosem i pierwsza połowa spotkania zakończyła się ich prowadzeniem 9:11.

W drugiej części meczu goście grali jeszcze lepiej. Po serii skutecznych rzutów prowadzili już różnicą pięciu trafień. W krótkim czasie tarnowianie zanotowali trzy dwuminutowe kary. Pomimo znacznego osłabienia, szczypiorniści Unii bardzo dobrze poradzili sobie w tym fragmencie gry i zaczęli odrabiać straty. Przewaga gdańszczan topniała w ekspresowym tempie i na kwadrans przed końcem meczu było 17:19. Kolejne dwie bramki rzucił Mateusz Kosmala, jednak później jego zespół zanotował dłuższy przestój. Tarnowianie zdobyli trzy bramki z rzędu i w ostatnich minutach przegrywali już tylko jednym trafieniem (20:21). Na trzy minuty przed końcem rzut karny wykorzystał Kosmala, a gospodarze zanotowali kilka fauli ofensywnych pod rząd. Pół minuty przed końcem spotkania po bramce Sikory na tablicy widniał wynik 21:22. Przy piłce byli goście i po trafieniu Mateusza Jachlewskiego podwyższyli rezultat na 21:23. Tuż przed końcowym gwizdkiem do bramki Wybrzeża trafił jeszcze Mateusz Kaźmierczak, ale nic to już nie dało i mecz zakończył się zwycięstwem gości 22:23.

MVP: Artur Chmieliński

Grupa Azoty Unia Tarnów – Torus Wybrzeże Gdańsk 22:23 (9:11)

Unia: Małecki, Liljestrand, Hołda – Minotskyi 4, Bushkou 3, Sikora 3, Wojdan 2, Tokuda 2, Yoshida 2, Sanek 1, Pinda 1, Kniazeu 1, Kaźmierczak 1, Mrozowicz 1, Kużdeba 1, Matsuura.

Trener: Patrik Liljestrand

Wybrzeże: Chmieliński, Wałach – Kosmala 7, Wróbel 4, Stojek 3, Gądek 2, Jachlewski 2, Papaj 2, Janikowski 1, Pieczonka 1, Tomczak 1, Woźniak, Leśniak, Doroshchuk, Sulej, Mosquera.

Trener: Mariusz Jurkiewicz