Koszykarki Pałacu Młodzieży umocniły się na trzecim miejscu finału „A
access_time 2022-02-27 23:41:00
W kolejnym meczu grupy mistrzowskiej rozgrywek II ligi koszykówki kobiet, zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się we własnej hali z drużyną AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice. Tarnowianki obecnie zajmują 3 miejsce w tabeli finału "A".

Początek niedzielnego spotkania był bardzo wyrównany. Drużyny grały kosz za kosz i żadnej z nich nie udało się odskoczyć rywalowi. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:19.

W drugiej partii tarnowianki zagrały koncertowo. Gospodynie narzuciły swoje warunki gry i szybko osiągnęły zamierzony cel. Skuteczne w defensywie i ataku wysoko wygrały tę część spotkania 13:4.

W trzeciej kwarcie, po serii błędów tarnowianek, rywalki odrobiły nieco strat. Przewaga Pałacu topniała, ale wciąż była na tyle wysoka by zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka czuł się w miarę bezpiecznie. Była to jedyna część meczu wygrana przez drużynę gości (16:18).

W ostatniej partii gospodynie potwierdziły swoją dobrą dyspozycję. Po wyrównanym początku osiągały coraz większą przewagę, wygrały tę kwartę 21:10 i całe spotkanie 70:51.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice 70:51 (20:19,13:4,16:18,21:10)

MKS PM: Paulina Liszka 20, Natalia Malaga 15, Katarzyna Śmiertka 11, Barbara Śmiertka 10, Katarzyna Pasek 2, Debora Sajdak-Malec 6, Emilia Wawrzon 4 , Karolina Korcyl 2, Aleksandra Kopacz

AZS: Kominowska 23, Brzyska 9, Kak 7, Stec 5, Sobczyk 2, Ziajska 2, Piorun 2, Słupska 1