Udana inauguracja rundy wiosennej piłkarzy Unii Tarnów
access_time 2022-03-12 21:06:00
W sobotę występujący w czwartej grupie trzeciej ligi, piłkarze Unii Tarnów, spotkali się przed własną publicznością w drugim spotkaniu rundy wiosennej z wyżej notowaną w ligowej tabeli, drużyną Podhala Nowy Targ.

W pierwszej rundzie tarnowianie zremisowali w Nowym Targu z drużyną Podhala 2:2. Mecz rewanżowy od samego początku układał się po myśli gospodarzy. Bardzo dobrze prezentowali się zarówno w defensywie, jak i w ataku. W 31 minucie celnym strzałem popisał się Artur Biały i jego drużyna objęła prowadzenie. Goście robili wszystko, aby doprowadzić do remisu, ale piłkarze Unii świetnie radzili sobie w defensywie, skutecznie odpierając ataki Podhala. Drugą bramkę dla tarnowian w 53 minucie strzelił Dawid Sojda, powiększając prowadzenie na 2:0. Obydwie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. Ostatecznie piłkarze Unii Tarnów pokonali ekipę Podhala Nowy Targ 2:0.

ZKS Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0)

Unia: Zając, Matyjewicz, Kajpust, Sierczyński, Łazarz, Orlik, Jacak, Mida, Wardzała, Biały, Sojda, Kieliszek, Węgrzyn, Suchowski, Biś, Starzyk, Dubas, Nytko

Bramki: Biały 31', Sojda 53'