Przegrana szczypiornistów Grupy Azoty Unii Tarnów
access_time 2022-03-27 00:19:00
W dwudziestej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzył się przed własną publicznością z drużyną Górnika Zabrze. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali podopiecznych Marcina Lijewskiego po rzutach karnych.

Zabrzanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli to spotkanie. Po trzech minutach gry prowadzili 1:4, a trzy minuty później już 2:6. Gospodarze powoli odrabiali straty i po kwadransie zbliżyli się do gości, a nawet mieli szanse doprowadzić do remisu. W kolejnych minutach szczypiorniści Górnika uzyskali trzybramkową przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej połowy zakończonej wynikiem 13:16.

W drugiej części spotkania tarnowianie grali dość nerwowo, często nieskutecznie w ataku, co przełożyło się na powiększenie przewagi zabrzan (13:19). Pomimo ambitnej walki gospodarzom nie udało się znacząco zmniejszyć strat do rywala i ostatecznie przegrali to spotkanie różnicą pięciu bramek (26:31).

W przerwie spotkania prezydent Roman Ciepiela wręczył upominki juniorom MKS Pałac Młodzieży Tarnów, którzy wywalczyli tytuł wicemistrza Polski.

MVP: Wojciech Dadej.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Górnik Zabrze 26:31 (13:16)

Unia: Liljestrand, Chłopek, Hołda – Dadej 9, Minotskyi 6, Bushkou 3, Wojdan 3, Kużdeba 2, Kowalik 1, Sikora 1, Yoshida 1, Sanek, Pinda, Matsuura, Kniazeu, Kaźmierczak

Górnik: Skrzyniarz, Kazimier – Artemenko 8, Przytuła 7, Łyżwa 6, Molski 3, Gogola 3, Dudkowski 2, Ilchenko 1, Gregułowski 1, Szabat, Ivanytsia, Adamuszek, Krawczyk, Rutkowski, Kaczor