Nieudany rewanż tarnowskich szczypiornistów
access_time 2022-04-03 00:40:00
Ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością rozegrali grający o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści Grupy Azoty Unii II Tarnów. Ich rywalem był zajmujący czwarte miejsce w ligowej tabeli zespól HLB Tężnia Busko-Zdrój. W pierwszej rundzie tarnowianie ulegli w wyjazdowym spotkaniu ekipie z Buska-Zdroju 28:31.

Sobotni mecz toczył się pod dyktando gości. Gospodarze wypracowywali sporo dogodnych pozycji rzutowych jednak bardzo często zawodziła skuteczność, a piłka zamiast w światło bramki trafiała w słupek lub poprzeczkę. Takich problemów nie mieli szczypiorniści HLB, którzy po wyrównanych pierwszych minutach systematycznie zwiększali swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 8:13.

Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie. Przewaga drużyny HLB powiększała się. Dopiero w  ostatnich dwunastu minutach spotkania tarnowianie zaczęli odrabiać straty jednak zabrakło czasu, aby doprowadzić chociażby do remisu. Ostatecznie tarnowianie ulegli zespołowi Tężni 21:25.

Tegoroczny sezon piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii II Tarnów zakończą 9 kwietnia wyjazdowym spotkaniem z drużyną MOSiR Bochnia.

Grupa Azoty Unia II Tarnów – HLB Tężnia Busko-Zdrój 21:25 (8:13)

Unia: Mateusz Hoim 6, Kacper Bednarz 6, Klaudiusz Kasprzyk 4, Jakub Pogonowski 2, Kacper Tuman 1, Kacper Zając 1, Michał Mucha 1, Mateusz Chłopek, Dominik Starzyk, Olaf Drajewicz, Sebastian Kula, Kacper Bień

HLB: Michał Żarnowski 6, Marcin Szustak 3, Sebastian Trutkowski 3, Kamil Maj 3, Michał Kwieciński 3, Maciej Grzyb 2, Jakub Zawarczyński 2, Michał Mizdra 1, Oskar Wojciechowski 1, Marek Glita 1