Tarnowskie siatkarki meldują się w finale rozgrywek
access_time 2022-05-01 10:06:00
W sobotę w hali Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zespół Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował w drugim spotkaniu półfinałowym fazy play-off pierwszej ligi siatkówki kobiet, drużynę Sorella Częstochowianka Częstochowa.

W pierwszym meczu półfinałowym, który odbył się w ubiegłą sobotę w Częstochowie tarnowianki bez większych problemów pokonały drużynę Częstochowianki 3-0 (25-17, 25-21, 25-21) i od gry w finale dzieliło je już tylko jedno zwycięstwo.

W sobotnim spotkaniu siatkarki z Częstochowy postawiły twarde warunki gry i podopieczne trenera Marcina Wojtowicza musiały się sporo napracować, aby osiągnąć końcowy sukces.

W pierwszym secie siatkarki gości wypracowały sobie niewielkie prowadzenie, które utrzymywały do końca partii. W ostatnich fragmentach tarnowianki odrobiły straty jednak ostatnie słowo należało do zawodniczek Sorelli, które wygrały te odsłonę 23:25.

Drugi set to pokaz siły tarnowskich siatkarek. W tej partii częstochowianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Gospodynie były skuteczne we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i pewnie wygrały tę partie 25:11.

Kolejne sety były już bardziej wyrównane. Tarnowianki uzyskiwały niewielką przewagę jednak siatkarki Sorelli szybko ją niwelowały. Końcówki należały do gospodyń, które rozstrzygały je na swoją korzyść wygrywając w kolejnych dwóch partiach 25:23.

Ostatecznie siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonały ekipę Sorelli Częstochowianki Częstochowa 3:1 i zameldowały się w finale rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet.

W najbliższą sobotę i niedzielę w hali Akademii Nauk Stosowanych tarnowianki będą walczyły w finale z drużyną ITA TOOLS Mielec o wymarzony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Gra w finale toczy się do trzech zwycięstw.

MVP: Wiktoria Kowalska

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:1 (23:25, 25:11, 25:23, 25:23)