W piłkarskich derbach Małopolski lepsze krakowianki
access_time 2022-05-15 12:34:00
W dwudziestej kolejce spotkań Ekstraligi kobiet, zespół MKS Tarnovia Tarnów podejmował w sobotę na boisku w Woli Rzędzińskiej, drużynę AZS UJ Kraków. W pierwszym starciu tych zespołów lepsze były tarnowianki, które pokonały w Krakowie drużynę UJ 2:1 (1:0).

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice nie czekali zbyt długo. Już w szóstej minucie meczu po celnym trafieniu Natalii Sitarz zespół gości objął prowadzenie. Niespełna osiem minut później Aleksandra Pleban doprowadziła do remisu. W dalszej części spotkania obydwa zespoły miały po kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, a jedną z nich w 37 minucie na bramkę zamieniła krakowianka, Wiktoria Malinowska. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem akademiczek 1:2.

Po przerwie krakowianki mocno naciskały na gospodynie. Przyniosło to oczekiwany efekt w postaci kolejnych goli. W 49 minucie celnym trafieniem popisała się Weronika Smaza, a w 54 wynik na 1:4 podwyższyła Katarzyna Daleszczyk. W tym momencie tarnowianki postawiły na ofensywę co zaowocowało bramką zdobytą w 58 minucie przez Katarzynę Białoszewską. W kolejnych fragmentach trenerzy odświeżyli swoje składy dokonując kilku zmian. W 67 minucie szczęście uśmiechnęło się do piłkarek AZS UJ Kraków, gdy grająca jeszcze niedawno w barwach Tarnovii, Agnieszka Derus, umieściła piłkę w bramce gospodyń.  Tarnowianki robiły wszystko, aby odrobić straty do rywalek. W 86 minucie ponownie na listę strzelców wpisała się Katarzyna Białoszewska, jednak zabrakło czasu, aby doprowadzić chociażby do remisu. W derbach Małopolski tym razem lepszy okazał się zespół AZS UJ Kraków, który pokonał gospodynie, MKS Tarnovię Tarnów 3:5.

MKS Tarnovia Tarnów – AZ UJ Kraków 3:5 (1:2)

Bramki: Sitarz (6') , Pleban (14'), Malinowska (37'), Smaza (49') , Daleszczyk (54'), Białoszewska (58' i 86'), Derus (67').