W piłkarskich derbach lepszy Metal
access_time 2022-05-21 20:35:00
W dwudziestej dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo czwartej ligi piłki nożnej, spotkały się sąsiadujące ze sobą w ligowej tabeli, dwa tarnowskie zespoły. Na stadionie przy ul. Warsztatowej gospodarz, KS Metal Tarnów podejmował w sobotę MKS Tarnovię Tarnów. W pierwszym w tym roku derbowym pojedynku lepszy był Metal, który pokonał Tarnovię 3:0.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania toczyła się pod dyktando piłkarzy Metalu, którzy od samego początku mocno nacierali na gości. W dziesiątej minucie wynik, celnym strzałem z rzutu karnego, otworzył Jacek Malisz. Dwadzieścia cztery minuty później piłkę w bramce gości umieścił Albert Stolarz ustanawiając wynik pierwszej części meczu na 2:0.

Druga połowa była bardziej wyrównana jednak to piłkarze Metalu kontrolowali przebieg gry. W 63 minucie piłkę we własnej bramce umieścił Robert Witek i Tarnovia traciła już tylko jedną bramkę do gospodarzy. Pomimo wielu prób gościom nie udało się doprowadzić do remisu. Kolejna bramkę dla Metalu w 74 minucie dołożył Damian Wolański i ostatecznie Metal pokonał Tarnovię 3:1.

KS Metal Tarnów – MKS Tarnovia Tarnów 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 J. Malisz (10 'k.), 2:0 A. Stolarz (34'), 2:1 R. Witek (63' sam.), 3:1 D. Wolański (74')