Nietrzeźwy konwojent przewoził pieniądze. Miał przy sobie broń
access_time 2022-06-27 13:40:00
Policjanci z dąbrowskiej drogówki zatrzymali 42-letniego pijanego konwojenta. Mężczyzna przewoził pieniądze i posiadał przy sobie broń palną. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

W sobotę policjanci z dąbrowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, w którym jechali dwaj pracownicy ochrony konwojujący pieniądze. Funkcjonariusze przebadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Policjanci odebrali konwojentowi broń z ostrą amunicją, którą następnie zabezpieczyli. Mundurowi zatrzymali również mieszkańcowi powiatu krakowskiego prawo jazdy. Pojazd wraz z cenną zawartością został przekazany szefowi ochrony. 42-latek musi teraz liczyć się także z cofnięciem pozwolenia na broń oraz licencji pracownika ochrony mienia - przekazał mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

42-latka czeka wizyta w sądzie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821