Tarnowscy ratownicy medyczni w krajowej czołówce
access_time 2022-09-21 14:00:00
Tarnowscy ratownicy medyczni zajęli drugie miejsce na XIX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. W rozgrywkach uczestniczyły 53 ekipy z całej Polski i jeden zespół z Austrii.

Od 14 do 17 września na terenie aglomeracji śląskiej odbywały się XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W sumie uczestniczyło w nich prawie 170 osób z 53 zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju oraz oraz jedna ekipa z Austrii. Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie reprezentowała załoga w składzie: Michał Łanocha, Krzysztof Hetman i Wojciech Gurbisz.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Na uczestników czekały różne wymagające zadania i specjalnie zaaranżowane symulacje zdarzeń, w których ratownicy medyczni musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i wytrzymałością fizyczną. Nie brakowało konkurencji w trudnym terenie, również w porze nocnej.

Tarnowscy ratownicy w łącznej punktacji zajęli drugie miejsce. Ponadto zwyciężyli w punktowanej konkurencji pn. „Jo ci pszaja”, otrzymując puchar dla najlepszej załogi, ufundowany przez marszałka województwa śląskiego. W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zdobyły (ex aequo) - Zespół Pogotowia Ratunkowego w Legnicy (dodatkowo legnicka załoga okazała się najlepszym zespołem konkurencji „Kaj je ta fojerwera”) oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego z Austrii. Trzecie miejsce przypadło natomiast Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Warto dodać, że ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie od lat sytuują się w ścisłej czołówce najlepszych ekip medycznych w Polsce i wielokrotnie stawali na podium mistrzostw.