Nie wiadomo, dlaczego zjechał na przeciwny pas ruchu. Groźna "czołówka" osobówki z busem w Faściszowej
access_time 2022-09-26 14:11:00
Do poważnej kraksy doszło w niedzielne popołudnie w Faściszowej (gm. Zakliczyn). Czołowo zderzyły się tam osobówka i bus wiozący dzieci. W wypadku najbardziej ucierpiał kierowca osobowej skody.

Wypadek miał miejsce w niedzielę około godziny 15 na DW 980, pomiędzy Zakliczynem, a Gromnikiem. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że kierowca osobowej skody z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn zjechał na sąsiedni pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym w kierunku Zakliczyna busem.

- Busem podróżowało w sumie 8 dzieci w wieku od 10 do 17 lat z województwa śląskiego, troje opiekunów oraz kierowca. Kierowca osobowej skody, to 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Brzesku. Pracujący na miejscu ratownicy medyczni udzielali pomocy pokrzywdzonym jadącym w busie. Wstępnie ustalono, że trzy dziewczynki oraz jeden opiekun trafili do szpitala w Tarnowie, gdzie okazało się, że nie wymagają leczenia szpitalnego. Pozostałe osoby biorące udział w zderzeniu nie wymagały hospitalizacji - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu, poza policją i służbami ratowniczymi, pracowało kilkudziesięciu strażaków z PSP i okolicznych OSP. Droga w miejscu wypadku była częściowo zablokowana, ruch odbywał się wahadłowo. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia tarnowska policja.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821