Trwa zła passa tarnowskich Jaskółek
access_time 2022-10-15 23:16:00
W dwunastej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi piłki nożnej, drużyna ZKS unia Tarnów podejmowała przed własną publicznością zajmującą piątą lokatę w ligowej tabeli Avię Świdnik. Gospodarze mieli okazje do odniesienia pierwszego zwycięstwa na własnym stadionie.

Piłkarze Avii byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Tarnowianie w pierwszej połowie dotrzymywali kroku gościom. W dwunastej minucie po faulu w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Karnego na bramkę zamienił Patryk Orlik i Unia objęła prowadzenie 1:0. Biało-niebiescy nie cieszyli się zbyt długo z korzystnego dla siebie rezultatu, ponieważ w 21 minucie po strzale samobójczym Adriana Kajpusta na tablicy widniał wynik 1:1. Do końca pierwszej części spotkania nie padły już żadne bramki.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej grali goście. Z biegiem czasu coraz częściej atakowali na bramkę gospodarzy jednak ci skutecznie odpierali te ataki. W 90 minucie nadal był remis 1:1 i wydawało się, że drużyny podzielą się punktami. Jednak w drugiej minucie doliczonego czasu celnym strzałem popisał się Rafał Dobrzyński i piłkarze Avii mogli cieszyć się ze zwycięstwa 1:2.

Kolejne spotkanie zespół Unii Tarnów rozegra w Połańcu z drużyną Czarnych.

ZKS Unia Tarnów – Avia Świdnik 1:2 (1:1)

Bramki: Orlik 12', Kajpust 21', Dobrzyński 90'+2'