Pierwszy mecz tarnowskich koszykarek przed własną publicznością
access_time 2022-10-16 00:00:00
Ruszyły rozgrywki II ligi koszykówki kobiet. W drugiej kolejce spotkań zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Gumniskiej z drużyną Wisła CanPack Kraków. W pierwszej serii tarnowianki pokonały MOSiR Bochnię 57:107 natomiast krakowianki uległy Ikarowi Niepołomice 54:71.

W sobotnim spotkaniu dominowały gospodynie. Pierwsze minuty były wyrównane, ale od stanu 6:6 tarnowianki zaczęły budować przewagę. Po kilku szybkich, a przede wszystkim skutecznych kontrach prowadziły 11:6. W tym momencie o czas poprosiła trenerka gości. Zmotywowane krakowianki odrobiły kilka punktów (11:10) jednak pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodyń 14:10.

W drugiej części spotkania podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka prezentowały się bardzo dobrze. Szybko powiększyły swoją przewagę. Wygrywając 18:9, w połowie spotkania prowadziły już 32:19.

Trzecia kwarta była bardziej wyrównana. Tarnowianki prowadziły bardzo szybką i skuteczną grę. Krakowianki odrobiły nieco strat jednak ostatnie słowo należało do gospodyń, które wygrały tę partię 22:18.

W czwartej, ostatniej części meczu minimalnie lepsze okazały się koszykarki Wisły, które pokonały Pałac 15:16.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem koszykarek Pałacu Młodzieży Tarnów 69:53. W kolejnym meczu tarnowianki zmierzą się w Nowym Sączu z zespołem UKS Żak.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Wisła CanPack Kraków 69:53 (14:10, 18:9, 22:18, 15:16)

Pałac: Klimas Aleksandra 19, Piwkowska Zuzanna 10, Sajdak-Malec Debora 9, Węglarz Weronika 8, Jaworska Kinga 7, Hatalska Julia 5, Wawrzon Emilia 4, Liszka Paulina 3, Otręba Lidia 2, Stygar Sabina 2, Słowik Sylwia, Kopacz Aleksandra.