Szczypiorniści Grupy Azoty Unii II Tarnów umacniają się na pozycji lidera
access_time 2022-11-19 23:35:00
W czwartej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Unia II Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę MKS WiRy Siódemka Mysłowice. Tarnowianie do tej pory wygrali wszystkie swoje spotkania i z dorobkiem 9 punktów są liderem ligowej tabeli. W pierwszej kolejce w wyjazdowym meczu pokonali UKS Czwórkę Libiąż 21:33, następnie u siebie zwyciężyli 42:31 z Atransem Szaflary i ponownie na wyjeździe byli lepsi od Juvenii AZS Politechniki Rzeszowskiej, pokonując ten zespół 26:31. Zespół z Mysłowic rozegrał do tej pory dwa spotkania, obydwa rozstrzygnął na swoją korzyść, z tym, że jedno z nich, po rzutach karnych.

Sobotnie od samego początku było bardzo wyrównane, zespoły grały bramka za bramkę. W 11 minucie gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie, jednak w tym momencie między słupkami gości pojawił się Mateusz Zięba, który spisywał się rewelacyjnie, skutecznie broniąc dostępu do mysłowickiej bramki. Po kilku interwencjach Zięby goście doprowadzili do remisu i do końca tej części meczu żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 18:18.

Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie. Dopiero kwadrans przed końcem podopieczni trenera Dawida Ciochonia zaczęli odskakiwać gościom. W 48 minucie prowadzili 30:26. W kolejnych minutach spotkania tarnowianie kontrolowali przebieg gry, utrzymywali niewielką przewagę i ostatecznie pokonali gości z Mysłowic 38:35. Dopisując 3 punkty do ligowego dorobku umocnili się na pozycji lidera trzecioligowej tabeli.

W następnej kolejce szczypiorniści Grupy Azoty Unii II Tarnów zmierza się w Piekarach Śląskich z tamtejszą Olimpią Medex.

Grupa Azoty Unia II Tarnów – MKS WIRy Siódemka Mysłowice 38:35 (18:18)

Bramki dla Unii: Wątroba 16, Kasprzyk 7, Hoim 7, Małek 3, Kula 2, Mądel 1, Chudyka 1, Pogonowski 1.