Porażka tarnowskich siatkarek w pierwszym występie w Tauron lidze przed własną publicznością
access_time 2022-11-27 09:33:00
W piątej kolejce spotkań o mistrzostwo TAURON Ligi po raz pierwszy przed własną publicznością zaprezentowały się debiutujące w najwyższej klasie rozgrywkowej, siatkarki Roleskiego Grupy Azoty ANS Tarnów. Ich rywalkami w sobotnim meczu były zawodniczki BKS-u Bostik Bielsko-Biała.

Bielszczanki rozpoczęły sezon od zwycięstw 3:2 z Volley Wrocław, 3:0 z Grotem Budowlanymi Łódź i porażki 2:3 z Energą Kalisz.  Przed sobotnim spotkaniem siatkarki  BKS-u z dorobkiem 6 punktów plasowały się na piątym miejscu w ligowej tabeli.

Tarnowianki miały zdecydowanie trudniejszy początek. W pierwszym meczu uległy Pałacowi Bydgoszcz 1:3, następnie po niezwykle zaciętym pojedynku pokonały Energę Kalisz 3:2. W kolejnych meczach zmierzyły się z vicemistrzyniami kraju Developresem Rzeszów,  a zaledwie cztery dni później z mistrzyniami Chemikiem Police. Obydwa spotkania przegrały 0:3, ale swoją postawą sprawiły najlepszym polskich zespołom sporo kłopotów.

W pierwszym secie sobotniego meczu to bielszczanki dyktowały warunki gry. Dość szybko uzyskały niewielka przewagę. Gospodynie popełniały sporo prostych błędów co pozwoliło przyjezdnym rozstrzygnąć pierwsza partię na swoja korzyść (19:25).

W drugim secie tarnowianki zagrały zdecydowanie lepiej. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Kowalska i Świstek. Po asie Marty Łyczakowskiej gospodynie prowadziły 10:5. Do końca seta tarnowianki kontrolowały wynik, wygrywały dłuższe wymiany i ostatecznie pokonały bielszczanki 25:15.

Kolejne dwa sety należały do siatkarek BKS-u, które wygrały je 18:25 i 19:25. Świetnie w drużynie gości prezentowała się Paulina Damaske, swoje akcje kończyła Borowczak. W ostatniej partii tarnowianki nawiązały walkę, kilka razy doprowadziły do remisu jednak w końcowych momentach seta bielszczanki przejęły inicjatywę i skutecznie atakowały. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem BKS-u Bostik Bielsko-Biała 1:3.

W następnej kolejce tarnowianki zmierza się w Radomiu z tamtejszą Radomką,  a przed własną publicznością zaprezentują się 10 grudnia w spotkaniu z ŁKS-em Commercecon Łódź.

MVP: Julia Nowicka

Roleski Grupa Azoty Tarnów – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (19:25, 25:15, 18:25, 19:25)

Składy zespołów:
Roleski: Marcyniuk (12), Łyczakowska (2), Gierasimowa (4), Świstek (8), Ponikowska (5), Kowalska (15), Żurawska (libero) oraz Pawłowska (libero), Szczepańska, Ociepa, Beczewa (1) i Lukić (7)
BKS: Nowicka (5), Borowczak (11), Janiuk (12), Majkowska (6), Sobiczewska, Damaske (25), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska i Szczepańska-Pogoda (12).