Kolejna wygrana koszykarek Pałacu
access_time 2022-12-04 23:45:00
W siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki kobiet drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmowała we własnej hali ekipę SPZ WJM Krasne Błażowa. Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrały do tej pory trzy spotkania i doznały dwóch porażek, z dorobkiem 8 punktów zajmowały 4 miejsce w ligowej tabeli. Koszykarki z Krasnego wygrały jeden mecz, przegrały cztery i mając na koncie sześć punktów plasowały się na szóstym miejscu.

W niedzielnym spotkaniu zdecydowanie dominowały gospodynie. Prowadziły już od pierwszych minut meczu, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Pierwszą partię wygrały 24:6.

W kolejnych kwartach koszykarki Pałacu kontrolowały wynik i utrzymywały prowadzenie. Trener tarnowianek rotował składem i dał szansę gry wszystkim swoim zawodniczkom. Gospodynie wygrały dwie kolejne kwarty 28:24 i 25:14, w ostatniej musiały uznać wyższość rywalek, ulegając 18:23. Ostatecznie koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonały zawodniczki SPZ WJM Krasne Błażowa 95:67.

Kolejne spotkanie tarnowianki rozegrają już za tydzień. W niedzielę o godz. 13 zmierzą się we własnej hali z drużyną MOSiR Bochnia.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - SPZ WJM Krasne Błażowa 95:67 (24:6, 28:24, 25:14, 18:23).

MKS PM: Aleksandra Klimas 17 (3x3), Julia Hatalska 13 (1x3), Zuzanna Piwkowska 12, Weronika Węglarz 11, Aleksandra Kopacz 10, Liszka Paulina 9 (1x3), Kinga Jaworska 6, Sylwia Słowik 5, Debora Sajdak-Malec 5, Sabina Stygar 4, Karolina Korcyl 3 (1x3)