Bieg "Bosym bądź" z Wojtkiem Klichem już w ten weekend. Można się zapisywać
access_time 2023-06-05 13:33:00
Trwają zapisy do kolejnej edycji charytatywnego biegu na bosaka "Bosym bądź". Impreza rozpocznie się w sobotę 10 czerwca o godz. 18 w Parku Biegowym "Marcinka". Organizatorem wydarzenia jest znany i lubiany tarnowski muzyk bluesowo-rockowy oraz promotor idei chodzenia bez obuwia, Wojtek Klich.

W zmaganiach mogą wziąć udział zarówno pasjonaci biegania, nordic walking, jak i zwykłych spacerów. Łącznie trasa biegu będzie liczyła 5 km. Czas nie ma większego znaczenia, liczy się satysfakcja i radość z biegania. Tradycyjnie do wyboru są dwie kategorie wiekowe traktowane z przymrużeniem oka: "wcześniej urodzeni" i "później urodzeni".

- Zachęcam, bo warto zdjąć buty. Ostatnio rozmawiałem z taką panią, która powiedziała "Panie Wojtku mam 75 lat i jeszcze nigdy nie chodziłam na bosaka". Świat nas tak zmanipulował i ucywilizował, że często zapominamy o takich właśnie zwykłych, pierwotnych przyjemnościach, jak obcowanie z przyrodą poprzez chodzenie boso po trawie. To najszybszy i najlepszy masaż, jaki możemy sobie sami zafundować. Relaksuje, poprawia nastrój, przywraca naturalną równowagę, słowem uszczęśliwia - mówi Wojtek Klich.

Dla bosych biegaczy, którzy jako pierwsi pojawią się na mecie przygotowano nagrody - dzieła stworzone przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych "Aniołowo". Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale (na zdj.), które również są dziełem podopiecznych tej instytucji.

Po biegu zaplanowano wspólne ognisko oraz koncert w wykonaniu Wojtka Klicha z zespołem Drum Syndrome i zaproszonymi gośćmi.

Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ. Obowiązuje wpisowe w kwocie minimum 40 zł. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną niepełnosprawnych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821