Ferie zimowe - Tarnów 2016
access_time 2016-01-18 09:37:00
Basen, lodowisko, wspinaczka i karting to najczęściej wybierane atrakcje podczas zeszłorocznych ferii zimowych. Jak będzie w tym roku? Program „Ferie Zimowe Tarnów 2016” już ruszył. Miasto na tegoroczne zajęcia przekazało 94 tysiące złotych.
W czasie ferii najmłodsi mieszkańcy miasta zapłacą złotówkę za wejście na tarnowskie kryte pływalnie. W każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 8-12 (wejście do 11: 00) można za symboliczna opłatą skorzystać z parku wodnego przy ul Piłsudskiego. Natomiast we wtorki, czwartki na podobnych warunkach swoje podwoje otworzy kryta pływalnia w Miejskim Domu Sportu – ul. Traugutta.
 
Symboliczna złotówka umożliwi także wszystkim chętnym od poniedziałku do piątku wejście na dwa lodowiska. Jedno z nich zlokalizowane jest przy ulicy Wojska Polskiego, natomiast drugie, mobilne sztucznie mrożone lodowisko znajdziemy przy ulicy Traugutta 3a. We wszystkich przypadkach każdorazowo należy przedkładać ważną legitymację szkolną.
 
Pałac Młodzieży w Tarnowie proponuje warsztaty rekreacyjno – sportowe dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Aby więcej zainteresowanych mogło z nich skorzystać odbywać się będą w dwóch terminach w pierwszym tygodniu od 18 do 22 stycznia oraz w drugim od 25 do 29 stycznia w godzinach od 8 do 16.
 
Organizatorzy zapewniają również drugie śniadanie i obiad. Zapisy na warsztaty ruszają 4 stycznia. Z kolei MKS Pałac Młodzieży zaprasza wszystkich chętnych na sportowe soboty. Ogólnodostępne rekreacyjno – sportowe imprezy dla dzieci, młodzieży i rodzin będą odbywały się w godzinach od 11 do 13. Jeżeli nadejdzie śnieżna zima zajęcia będą w Ogródku Jordanowskim, a w przypadku innej pogody przeniosą się na Halę TOSiR ul Krupnicza.
 
W pierwszym tygodniu ferii na torze kartingowym przy ul. Kochanowskiego mają szanse spotkać się miłośnicy tego sportu motorowego. Z oferty bezpiecznych ferii zimowych z kartingiem można skorzystać od poniedziałku do piątku od 12 do 15. Natomiast w niedzielę, 24 stycznia, o godzinie 9 odbędą się zawody kartingowe dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób niepełnosprawnych z cyklu Karting Winter Cup 2016.
 
Dla osób lubiących zabawę na boiskach miasto przygotowało turnieje i zawody sportowe przez cały okres trwania ferii. Piłka ręczna, siatkowa i nożna, szachy, brydż i strzelnicowo to tylko niektóre z pozostałych propozycji aktywnego spędzenia ferii.
 
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A