Scena Otwarta 2015: Urban Tales (KONKURS)
access_time 2015-10-15 09:51:01
W piątek, 16 października, o godz 19 w Centrum Sztuki Mościce w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta 2015 zaprezentuje się Teatr M&N Dance Company. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia.
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA to wyjątkowa szansa poznania aktualnych trendów w sztuce tańca współczesnego i baletu. To jedyne wydarzenie w regionie, które prezentując spektakle uznanych artystów z najodleglejszych stron świata stwarza możliwość wielokulturowego spotkania. Na przestrzeni lat SCENA OTWARTA umocniła swój interdyscyplinarny charakter. Otwarta na inne obszary sztuki - nawiązujące do tańca - jak fotografia, literatura, film czy sztuki plastyczne, inspirowała twórców i budziła ciekawość publiczności zafascynowanej tańcem. Dotychczas w SCENIE OTWARTEJ udział wzięły teatry tańca z Senegalu, Izraela, Francji, Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Czech, Słowacji i Polski. M&N Dance Company powstał pod koniec 2009 r. w Słowenii pod kierownictwem artystycznym Michała Ryni i Nastji Bremec. Ta młoda grupa odgrywa znaczącą rolę w popularyzacji tańca wśród wszystkich pokoleń. Ich spektakle i warsztaty przesuwają granicę stylów, umieszczają taniec w nowym świetle ekspresji, wyznaczają trendy, które inspirują wielu tancerzy na całym świecie. M&N występuje na licznych festiwalach tańca współczesnego oraz w teatrach tańca, m.in. w Słowenii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Serbii i Izraelu. Urban Tales jest spektaklem tanecznym zainspirowanym historiami z życia nowoczesnego społeczeństwa. „Room with a View" odnosi się do egzystencji jednostki i jej wewnętrznego świata, podczas gdy „Tie" skupia się na jej społecznym funkcjonowaniu. Myśl Ivana Cankara, że „człowiek musi być sam, aby poznać innych" w nowoczesnym społeczeństwie z trudnością znajduje potwierdzenie. Nawet w zaciszu własnego domu jednostka musi zmierzyć się ze wspomnieniami, marzeniami, frustracjami, skrawkami relacji, okruchami szczęścia. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami w foyer. Więcej informacji o spektaklu kliknij TUTAJ Bilety: sektor A - 30 zł, sektor B - 20 zł, sektor C - 10 zł - zakup w kasie CSM lub ON-LINE Istnieje możliwość zakupienia karnetu na wszystkie wydarzenia w cenie - 120 zł (sektor A), 90 zł (sektor B) - zakup tylko w kasie CSM Informacje i rezerwacja: CSM (żółty punkt) czynny w godz. 10:00 - 20:00 ul. Traugutta 1, Tarnów, tel: +48 14 633 46 04 PROGRAM kliknij TUTAJ
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa dwuosobowe zaproszenia na spektakl Urban Tales. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do czwartku, 15 października, do godz. 17, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu zaproszenia. W temacie wiadomości należy wpisać: "Urban Tales"
Komentarze...