Autobus omal go nie zabił podczas snu, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-10-09 10:16:07
Dusiciel z Tarnowa przekonał sąd, że to ofiara pierwsza zaatakowała. Horror drogowy na Narutowicza potrwa trzy miesiące. Na co Tarnów dostanie unijną kasę? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym
  • Autobus omal go nie zabił podczas snu Gdy dom zadrżał od uderzenia pojazdu, sześcioro domowników smacznie spało. - Obudził nas przeraźliwy huk. Nie wiedziałem, co się dzieje. Słyszałem tylko krzyk żony. Byłem w szoku - wspomina Janusz Partyka. Małżeńska sypialnia wyglądała jak po trzęsieniu ziemi. Rząd mebli, które stały przy północnej ścianie budynku, runął na podłogę. A pan Janusz znalazł się o włos od śmierci. Jedna z ciężkich szaf roztrzaskałaby mu głowę, gdyby nie stojący obok łóżka fotel. Jego oparcie zatrzymało spadający fotel.
  • Dusiciel z Tarnowa przekonał sąd, że to ofiara pierwsza zaatakowała Marcin N., który zamordował przypadkiem poznaną Ukrainkę, dłużej pozostanie w więzieniu. Sąd, w wyroku łącznym, podwyższył mu ostatnio wymiar kary do siedmiu lat i sześciu miesięcy. To była przypadkowa znajomość. Marcin N. poznał piękną Ukrainkę pod sklepem, gdy poszedł kupić alkohol. Ludmiła zaprosiła go do domu. Marcin N. bronił się, że udusił kobietę, bo ta zraniła go nożem. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Horror drogowy na Narutowicza potrwa trzy miesiące Dopiero, co się zaczął, a już jest przyczyną wielu spięć kierowców poruszających się tą trasą na co dzień. Od poniedziałku, 5 października ruszył remont mostu na Wątoku przy ulicy Narutowicza. Przez trzy miesiące kierowcy muszą liczyć się w tym miejscu z wielkimi utrudnieniami.
  • Na co Tarnów dostanie unijną kasę? Okazuje się, że zakup pięciu nowych autobusów komunikacji miejskiej przez MPK to tzw. wkład własny miejskiej spółki do unijnego projektu. Bez tego zakupu miejski przewoźnik nie mógłby marzyć o 50 milionach złotych dotacji na zakup kolejnych 45 miejskich autobusów z pieniędzy unijnych. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...