I liga piłki ręcznej mężczyzn: Zwycięstwo było bardzo blisko (FOTO)
access_time 2015-09-15 08:41:27
W meczu otwierającym sezon rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR Tarnów podejmował we własnej hali drużynę MKS Olimpia Piekary Śląskie.
Spotkanie rozpoczęło się od dwóch celnych trafień skrzydłowego Olimpii Łukasza Włoki. Tarnowianie szybko odpowiedzieli i doprowadzili do remisu 2:2. Od tej pory na tablicy bardzo często widniał remis. Szczypiorniści SPR-u po fragmencie słabszej gry pozwolili stworzyć przeciwnikowi trzy bramkową przewagę . Sytuacja ta nie trwała jednak długo i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:12. Po niezwykle zaciętej i wyrównanej walcew drugiej połowie spotkania gościom udało sie wypracować nieznaczną przewagę, którą utrzymali do końca meczu i ostatecznie pokonali zespół SPR-u 28:26 (12:12). SPR: Ciochoń, Nowak, Barnaś - Szatko 8, Nowak Ł. 7, Misiewicz 4, Kowalik 3, Karwowski 2, Niemiec M. 1, Kubisztal 1, Jewuła, Sanek, Niemiec B., Bielamowicz, Gabiga, Wajda Olimpia: Kot, Zemelka - Płonka 7, Kowalski 4, Kempys 4, Włoka 3, Fidyt 3, Gogola 3, Chromy 2, Parzonka 1, Rosół 1, Miłek, Danysz FOTO: Tomasz Schenk