Producent "Patriotów" w Tarnowie, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-04-15 09:44:36
Po wypadku na A4 pójdzie z torbami... Bo był pijany. Seniorzy nie dadzą się już fałszywym wnuczkom. Bieda po tarnowsku. Co dalej z młynem Szancera? Proces R. Ścigały: żużel, pieniądze i polityka. Zaskakujący brąz tenisistów - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Po wypadku na A4 pójdzie z torbami... Bo był pijany Miał wiele szczęścia, kiedy jego władowana piwem ciężarówka roztrzaskała bariery wzdłuż autostrady i zawisła na skarpie. Z wraku wyszedł niemal bez szwanku. Teraz jednak zderzy się z ciężarem odpowiedzialności za jazdę po alkoholu. 53-latek prawdopodobnie zapłaci za wszystkie szkody. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstępnie obliczyła, że kierowca musi jej zapłacić 134 tys. zł. - To szacunkowy koszt naprawy na autostradzie - wyjaśnia Iwona Mikrut-Purchla, rzeczniczka GDDKiA w Krakowie. Do tego dochodzi samochód wart 200 tys. zł, który nadaje się do kasacji i straty na koncie lokalnego browaru z którego piwo Stanisław P. wiózł na Słowację. - Żaden ubezpieczyciel nie zwróci pieniędzy wiedząc, że kierowca był pijany - zauważa asp.szt. Jacek Sobiecki z bocheńskiej komendy policji. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy 0,5 promila, badanie z krwi - aż 1,5 prom.
  • Seniorzy nie dadzą się już fałszywym wnuczkom Po serii wyłudzeń metodą "na wnuczka" grupa emerytów i rencistów z Tarnowa zwarła szeregi. Seniorzy z klubu "Złoty wiek" stworzyli brygadę, która regularnie spaceruje po osiedlach i ostrzega rówieśników przed zagrożeniem. A jest się przed kim bronić. Jednym z oszustów, który żerował w Tarnowie na ludzkiej naiwności, był 57-letni mieszkaniec Łodzi. Podawał się za kominiarza. Odwracał uwagę ofiar i plądrował mieszania, szukając kosztowności.
  • Producent "Patriotów" w Tarnowie Tarnowskie Zakłady Mechaniczne odwiedzili przedstawiciele jednej z największych firm przemysłu zbrojeniowego na świecie. Amerykańska firma ma szansę zostać dostawcą systemu obrony powietrznej "Patriot" dla polskiej armii. Szuka partnera w naszym kraju, którym mogą być właśnie Zakłady Mechaniczne. Tarnowska firma przygotowała już nawet ofertę związaną z opracowanie i dostawami wyrzutni tych rakiet. - Cieszymy się, że wizyta przedstawicieli Raytheon potwierdziła zainteresowanie na naszą współpracę - podkreśla Krzysztof Jagiełło, prezes tarnowskich zakładów. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Bieda po tarnowsku W Tarnowie kilkanaście tysięcy osób może żyć w skrajnej biedzie. Są nawet tacy, którym na życie zostaje zaledwie 100 złotych. Niestety nie wszyscy mogą liczyć na finansową pomoc… Martyna, 27 lat. Zarabia niecałe 1500 złotych. Mąż, z zawodu hydraulik, nigdzie nie pracuje, bo niedawno miał przeszczep nerki. Miejska „strefa biedy” w ostatnich latach szybko się rozrasta. Osób żyjących poniżej minimum socjalnego i „na marginesie” miejskiej społeczności przybywa; bo tracimy pracę, bo się starzejemy… Skutki nędzy i braku nadziei dotykają zaś najboleśniej najbardziej bezbronnych – osoby starsze i dzieci.
  • Co dalej z młynem Szancera? Rozebrać, a może zostawić i odbudować? Co stanie się z pozostałościami po spalonym młynie Szancera? Odpowiedzi na te pytania pomogą znaleźć ekspertyzy dotyczące stanu murów, których wykonanie zlecić ma właściciel terenu. Tymczasem prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania pożaru, ale prowadzenie przez biegłych czynności utrudnia fatalny stan pogorzeliska i ciągle realna groźba zawalenia się murów budynku.
  • Proces R. Ścigały: żużel, pieniądze i polityka W minioną środę w Sądzie Rejonowym w Brzesku zeznawali Bogdan G. i Paweł P., byli prezesi żużlowej spółki sportowej Unia Tarnów, którzy mieli być pośrednikami w doręczeniu łapówki dla byłego prezydenta Tarnowa, Ryszarda Ścigały. Obydwaj podtrzymali swoje zeznania z okresu śledztwa; już wcześniej w odrębnym postępowaniu przyznali się oni do winy, dobrowolnie poddali się karze i sąd skazał ich za wspomniane pośrednictwo na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Ze złożonych w brzeskim sądzie zeznań Pawła P., byłego wiceprezesa spółki żużlowej wynika, iż firma Strabag Polska na łapówkę dla prezydenta przeznaczyła nie 70, ale 100 tys. zł, lecz 30 tys. z całej kwoty przejęli w tajemnicy on oraz Bogdan G.
  • Zaskakujący brąz tenisistów Tenisiści stołowi z podtarnowskiego Olesna stanęli na podium rywalizacji o drużynowy Puchar Polski. W finałowych zawodach drużyna UKS‑u Villa Verde Olesno zajęła trzecie miejsce. Sukces jest tym większy, że drugoligowa drużyna rywalizowała z zespołami, które występują na wyższym poziomie rozgrywkowym. Tenisiści nie spoczywają jednak na laurach i skupiają się już na kolejnych meczach, bo mają wielką szansę na pierwszoligowy awans. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...