Unia rozpoczęła od wygranej
access_time 2015-03-18 09:13:51
Udanie rozpoczęli wiosnę piłkarze tarnowskiej Unii. Podopieczni Daniela Bartkowskiego pokonali dużo wyżej notowany Granat Skarżysko-Kamienna 1-0. Po 18. kolejce tarnowianie mają na swoim koncie 21 punktów i wyszli ze strefy spadkowej. Czeka ich jednak dalsza ciężka walka. Atutem będzie na pewno własne boisko, gdyż kolejne trzy mecze również odbędą się w Tarnowie.
Wygrana nie przyszła łatwo. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Popiela. Po przerwie podobnie niefrasobliwie zachował się Krzysztof Ropski. Udało mu się jednak naprawić swój błąd po dobitce, dzięki czemu uszczęśliwił miejscowych kibiców. Kolejny mecz z Wierną Małogoszcz został przeniesiony na sobotę, godz. 13. Bilety na to spotkanie będą w cenie: 4 zł – ulgowe, 8 zł – normalne. UNIA Tarnów - GRANAT Skarżysko-Kamienna 1-0 (0-0) Bramka: 1-0 Ropski 59. W 4 minucie Łukasz Popiela nie wykorzystał rzutu karnego W 59 minucie Krzysztof Ropski nie wykorzystał rzutu karnego. UNIA: Lisak - Jamróg, Pawlak, Witek, Węgrzyn - Drozdowicz (90+2 Gałuszka), Hebda, Popiela, Chłoń (88 Dziża), Wójcik (78 Kamiński) - Ropski (83 Zawrzykraj). GRANAT: Michalski - Chrzanowski (62 Michalski), Gębura, Styczyński, Kupczyk (69 Ignatov)- Sala (62 Dziubek), Mianowany, Kołodziejczyk, Smolarczyk (73 Markowicz), Imiela - Fryc. Żółte kartki: Węgrzyn, Jamróg, Kamiński - Mianowany, Dziubak. Sędziowali: Konrad Kolak oraz Jerzy Cetnarowski, Hubert Kożuch z Nowego Sącza.