Utopił gminę w długach, ale doradza dziś Ciepieli, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-02-18 09:21:10
Spor o Matkę Boską. Próbowali wyrwać ze ściany bankomat oraz przejechać policjantów. To nie napad, to kontrola! Podzielnikiem w lokatora. Informatyka pilnie zatrudnię. Komendant podrabiał podpisy - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Utopił gminę w długach, ale doradza dziś Ciepieli Podtarnowskie Wierzchosławice znalazły się na granicy zapaści finansowej. Zadłużenie gminy na koniec stycznia wyniosło 16,8 mln złotych, co stanowi blisko 65 procent jej budżetu. Gminę przed rządami komisarza uratować może jedynie plan naprawczy. Nowe władze odziedziczyły po poprzednim wójcie - Wiesławie Rajskim (kierował gminą przez 16 lat) m.in. blisko 1,5 miliona złotych długu z tytułu nieodprowadzonych składek do ZUS-u od nauczycielskich pensji.
  • Spor o Matkę Boską Kontrowersje przy konserwacji obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej. Miasto zapłaciło za prace 3,5 tys. zł, choć dzieło jest warte 700 zł mniej.
  • Próbowali wyrwać ze ściany bankomat oraz przejechać policjantów Brzescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść bankomat. Okazało się, że złodzieje mają na koncie inne przestępstwa. Policjanci z wydziału kryminalnego podczas patrolu zwrócili uwagę na bankomat, który znajduje się w miejscowości Dębno, zdziwiło ich to, że na urządzenie założona była lina z łańcuchem. Niedaleko od bankomatu stał samochód który na widok policjantów ruszył z piskiem opon. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • To nie napad, to kontrola! Nie znają dnia ani godziny. Kierowcy ruszają z przystanku i nie wiedzą, co będzie na trasie. Za dziesięć piąta rano do autokaru wpada mężczyzna. – Dawaj kasę i jechać! – rzuca do kierowcy. Pakuje utarg do foliowej torebki i wychodzi. Nie jest to scenariusz sensacyjnego filmu ani złodziejski napad, lecz standardowa kontrola prowadzona w firmie Voyager Transport, świadczącej usługi m.in. w Tarnowie. Pasażerowie autobusów firmy Voyager opowiadają, że przeprowadzane przez firmę kontrole kierowców i zabieranie przez kontrolującego wpływów z biletów niejednokrotnie były brane za próbę napadu rabunkowego
  • Podzielnikiem w lokatora Ciepło drożeje nawet wtedy, kiedy ostro w dół idą ceny węgla, dlatego każdy chce zużyć jak najwięcej energii cieplnej jak najmniejszym kosztem. Część mieszkańców bloków należących do SM „Jaskółka” w Tarnowie wypowiedziała wojnę tak zwanym podzielnikom ciepła, urządzeniom w mieszkaniach, które miały spowodować, że każdy będzie płacił tylko za siebie, a więc z możliwością zaoszczędzenia pieniędzy. Podzielnik ma złą sławę, ponieważ poszła wieść, że zamiast płacić mniej, płaci się więcej.
  • Informatyka pilnie zatrudnię… Najpierw listy intencyjne, potem długie rozmowy o szczegółach inwestycji i wreszcie podpisanie umów – tak wygląda proces tworzenia nowych miejsc pracy za pośrednictwem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. W najbliższym czasie szansę na zatrudnienie mają przede wszystkim informatycy. Prace nad finalizowaniem kolejnych umów trwają.
  • Komendant podrabiał podpisy Na karę grzywny w wysokości 4,5 tys. zł skazany został Andrzej M., były komendant policji w Wojniczu, ostatnio zatrudniony w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie, za używanie podrobionych dokumentów w celu pobierania z policyjnej kasy pieniędzy należących do innych policjantów. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...