Ferie w muzeum nigdy nie były takie ciekawe
access_time 2015-02-12 07:50:33
Tarnowscy muzealnicy przygotowali w tym roku niezwykle ciekawą propozycję dla dzieci, które całe, bądź część ferii zimowych spędzać będą w mieście. Składają się na nią przede wszystkim zajęcia warsztatowe organizowane w trzech różnych grupach tematycznych.
Ferie z bursztynem Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza wszystkich chętnych na wystawę „W bursztynowej pułapce”. W dniach 16 i 17 lutego (poniedziałek i wtorek) a także 24 i 26 lutego (wtorek, czwartek) zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum (Rynek 20-21 w Tarnowie) na zwiedzanie z przewodnikiem o godzinie 11.00 i 13.00. Po obejrzeniu wystawy będą również prowadzone warsztaty indywidualne. Na uczestników czeka świetna zabawa na naszej „bursztynowej plaży”, poznanie historii i właściwości bursztynu a także samodzielne tworzenie drzewek szczęścia, inkluzji i innych ozdób z bursztynu. Dla grup zorganizowanych zajęcia na wystawie prowadzone będą po wcześniejszym zapisaniu się we wszystkie pozostałe dni ferii w godzinach ustalonych indywidualnie. Zapisy pod numerem telefonu 14 621 21 49. Ostatnie warsztaty indywidualne w ramach wystawy odbędą się 1 marca 2015 (w ostatni dzień trwania ekspozycji). Wstęp na wystawę (z przewodnikiem): Bilet normalny: 6 zł Bilet ulgowy: 4 zł Koszt udziału w warsztatach: Wykonanie 1 pracy: 5 zł Pakiet 4 prac: 17 zł. Ferie w Muzeum Etnograficznym - Etno-Varia - kulturowe rozmaitości dla milusińskich W okresie od 16 do 27 lutego 2015 roku zapraszamy dzieci i młodzież do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie (ul. Krakowska 10), gdzie wspólnie spędzimy czas ferii zimowych, w muzealnych wnętrzach i przy obecności wiekowej kotki Heterki. Zaglądniemy do wiejskiej chaty, poznamy jej wyposażenie, przyglądniemy się dawnym obyczajom ludowym, aby za chwil parę odwiedzić obozowisko wędrujących Romów z ich odmienną ale jakże ciekawą kulturą. Na spotkania zapraszamy życzliwie, w atmosferze kameralnej i serdecznej, proponując ciepłą herbatę z sokiem malinowym. Ilość uczestniczących: od 5 do 15 osób. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem telefonu: 14 6220625, bądź mailowo: etnografia@muzeum.tarnow.pl. Zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Koszt zajęć, wyjątkowo w promocyjnej cenie: 3 zł Warsztaty artystyczne w okresie ferii dla osób indywidualnych w tarnowskim Ratuszu
  • „Od gałganka do szlachcianki” - warsztaty plastyczne dla osób indywidualnych oraz dzieci do lat 12. Zajęcia składają z części wprowadzającej, podczas której dzieci dowiadują się min. o  tym, jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane, jak je przechowywano, który element stroju mógł być prezentem.   W drugiej części dzieci samodzielnie wykonują maskotkę, której elementy nawiązują do portretu staropolskiego. Wykonane lalki stają się własnością uczestników.
  • „Krótka historia ubioru” – zajęcia  poświęcone modzie i przemianom, jakim podlegała na przestrzeni wieków. Dzięki prezentacji multimedialnej wykorzystującej ikonografię z danej epoki uczestnicy dowiedzą się, jak ubierano się na przestrzeni wieków, poznają modę epoki sarmackiej a także sami będą mogli poczuć się szlachcicami przebierając się w stroje szlacheckie. Uczestnicy otrzymają kolorowanki przedstawiające narodowy strój epoki sarmackiej, w który ubiorą papierowe lalki.  Spróbują również zmierzyć się z nazewnictwem różnych części ubiorów.
  • „Tarnów w malarstwie”- to nie tylko tytuł wystawy prezentującej widoki Tarnowa wykonane przez różnych artystów, ale również warsztaty plastyczne dla dzieci. Różne quizy, gry, zabawy, malowanki przybliżą uczestnikom historię Tarnowa widzianą oczami artystów. Camera obscura przygotowana specjalnie na warsztaty, ukaże w jaki sposób artyści dawnych epok, min. Canaletto, malowali obrazy przedstawiające widoki miast. To ogromne ułatwienie, dzięki któremu każdy z uczestników będzie mógł również zostać wybitnym malarzem. Ważne! Zajęcia będą zorganizowane po zebraniu grupy liczącej minimum 5 osób. Na czas trwania warsztatów istnieje możliwość pozostawienia dziecka pod opieką edukatora. Zajęcia dla rodziców z dziećmi od 5 roku życia. Cena wszystkich warsztatów 6 zł od osoby. Czas trwania ok. 90 minut. Grupy do 20 osób. Wymagana rezerwacja. Kontakt: RATUSZ - GALERIA SZTUKI DAWNEJ, Rynek 1, tel.+ 48 14 621 21 49 w. 85; e-mail: j.adamczyk@muzeum.tarnow.pl , ratusz@muzeum.tarnow.pl.
  • Komentarze...