Recicl@-G en Cuero na Muzycznych Tarasach (FOTO)
access_time 2015-07-17 10:20:02
VIII Festiwal Letnich Koncertów Kameralnych Muzyczne Tarasy rozkręcił się na dobre. Podczas przedostatniego spotkania w Centrum Sztuki Mościce wystąpiła grupa składająca się z kubańskich i polskich artystów. Na 23 lipca zaplanowano ostatni koncert, będzie to świetna okazja do świętowania lata w rytmach muzyki latynoamerykańskiej.
Recicl@-G en Cuero to grupa składająca się z kubańskich i polskich artystów. Sama muzyka to również mieszkanka wpływów kubańskich i europejskich. W sercach i duszach członków zespołu grają różne style muzyczne. - Po kilku latach grania w Polsce tradycyjnej muzyki kubańskiej, zabrakło nam tego, co tworzyliśmy z przyjaciółmi na Kubie we wcześniejszych projektach. Stąd pomysł na stworzenie nowych utworów. Zespół, który powstał w Polsce jest kontynuacją i rozszerzeniem tego co działo się na Kubie stąd ciągłość nazwy Recicl@-G i dodatek „en cuero" czyli „nago"- nic do ukrycia - mówi Yoilan Perez Harriette, jeden z członków grupy. Do projektu zostali zaproszeni najlepsi muzycy kubańscy (Rei Ceballo, Toni Junior B.I.G, Eddy Aguero) jak i polscy (Krzysztof Więckowski, Sebastian Kuchczyński i Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak), fascynujący się rytmami latynoskimi. Skład zespołu: Yoilan Perez (guitarra, voz lider) Antonio Rafael Matamoros (voz) Eddy Aguero (percusion y voz) Krzysztof Więckowski (saxofon) Reinaldo Antonio Ceballos (piano y voz) Renel Valdes (guitarra y voz) Mikołaj Trybulec (bass) Sebastian Kuchczynski (percusja) Program:
  • Koncert 23 lipca Godz. 20.30 zespół "Rei Ceballo & Tripulacion Cubana" Najlepsza w Polsce kubańska orkiestra salsowa stworzona przez Rei Ceballo. Son, timba, salsa - poczuj gorący latynoski klimat w finale Muzycznych Tarasów. Cena biletu: 35 zł FOTO: Przemysław Sroka
  • Komentarze...