Egzaminator przyznał się, że zbił majątek na korupcji, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-07-15 09:46:00
500 zł za psią kupę. Właściciele pod obserwacją strażników miejskich. Parcie na licea. Uchodźcy z Syrii już w Tarnowie - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • 500 zł za psią kupę. Właściciele pod obserwacją strażników miejskich Tarnowscy strażnicy miejscy ostro wzięli się za właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Mają wlepiać mandaty po 500 zł. Maria Kuklewicz kiedy tylko idzie na spacer z "Misiem" (kundelkiem, którego ktoś pięć lat temu podrzucił jej na wycieraczkę przed drzwiami), zawsze ma przy sobie w kieszeni woreczek lub małą reklamówkę. - Tak na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że zostawi "coś" po sobie na trawie - mówi pani Maria. Dodaje, że to żadna ujma posprzątać odchody po swoim psie. - Wstydzić powinni się ci, którzy tego nie robią, bo to świadczy o kompletnym braku kultury i poszanowania porządku z ich strony - mówi tarnowianka.
  • Egzaminator przyznał się, że zbił majątek na korupcji Przed sądem w Tarnowie 11 osób usłyszało wyroki za aferę z prawami jazdy. Andrzej T. jako egzaminator kandydatów na kierowców w Tarnowie na łapówkach dorobił się niemałego majątku. Nie trafi za kratki tylko dlatego, że po zatrzymaniu od razu do wszystkie się przyznał i poszedł z prokuraturą na współpracę. Sąd zaakceptował wczoraj jego wniosek o karę 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Straci też ponad 300 tys. złotych, których dorobił się na lewo. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Parcie na licea Trwa uzupełniający nabór do tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. Do tej pory udało się utworzyć 94 klasy. Licea tradycyjnie pękają w szwach, a zawodówki świecą pustkami. To, że nikt „miastowy” nie chce być kowalem, można jeszcze zrozumieć, ale dlaczego zainteresowania nie wzbudziły takie zawody jak: mechanik motocyklowy czy technik cyfrowych procesów graficznych? – Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wyborów młodych ludzi ani ich pojąć, bo bywają czasem zupełnie nieracjonalne – mówią dyrektorzy szkół.
  • Uchodźcy z Syrii już w Tarnowie Riyad, Reem, Lama i Amer to pierwsza z trzech oczekiwanych w Tarnowie rodzin z Syrii – uchodźców, którzy w Polsce szukają schronienia i być może nowej ojczyzny. Na okres roku Syryjczycy mają zapewnione mieszkania oraz pomoc finansową i naukę języka polskiego. Po tym czasie powinni zaaklimatyzować się na tyle, by móc poszukać pracy lub kontynuować naukę. Rodziny w Tarnowie, które zdecydowały się pomóc uchodźcom, wspierane są finansowo m.in. przez Fundację Estera oraz Barnabas Fund. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...