Przegrana w meczu z krakowiankami (FOTO)
access_time 2015-01-12 10:14:32
W trzynastej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej kobiet, drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów przegrała we własnej hali z ekipą AGH Kraków. Tarnowianki przed tym spotkaniem zajmowały drugie miejsce w ligowej tabeli tuż przed siatkarkami AGH.
Krakowianki rozegrały jednak o jedno spotkanie mniej. Do tej pory zespół gospodyń nie przegrał we własnej hali w tym sezonie rozgrywkowym. Tarnowianki rozpoczęły to spotkanie bardzo zmobilizowane i po kilku bardzo dobrych atakach i skutecznym bloku objęły prowadzenie w pierwszym secie 12:5. Wydawało się, że gospodynie utrzymają przewagę i wygrają tego seta. Ambitnie walczące siatkarki z Krakowa nie poddały się bez walki, powoli odrabiały straty, doprowadziły do remisu 20:20 i wygrały pierwszą odsłonę meczu 25:22. Drugi i trzeci set należał do Krakowianek, które utrzymywały bezpieczną, kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrały drugiego seta 25:23 i trzeciego 25:19, a tym samym całe spotkanie 3:0. FOTO: Tomasz Schenk