Dostęp do Ciepieli gorszy niż do lekarza specjalisty, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-01-21 09:35:26
Obiecywał załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Wziął ponad 40 tys. zł łapówek. Odważna wystawa fotograficzna w BWA. Nagie ciała zachęcają tłumy wielbicieli sztuki. Radni bezradni, bo… zawieszeni. Nie będzie tajemnic w magistracie. Półtora miliona złotych na kształcenie - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Dostęp do Ciepieli gorszy niż do lekarza specjalisty Jeszcze dwa miesiące temu, gdyby mogli, osobiście weszliby do każdego domu prosząc o oddanie na nich głosu. Gdy opadł kurz po kampanii wyborczej i zdobyli to, co chcieli, bezpośredni kontakt z mieszkańcami nie wszystkim jest już potrzebny do szczęścia. Reporterzy "Gazety Krakowskiej" próbowali wczoraj anonimowo umówić się na spotkania z szefami samorządów w całym regionie. Sztuka to nie lada. Przekonaliśmy się, że zdecydowanie najgorzej z miejscami w kalendarzu jest w Tarnowie. Roman Ciepiela, prezydent ponad stutysięcznego miasta, na takie spotkania ma zarezerwowany tylko jeden dzień w miesiącu! W efekcie, w kolejce do prezydenta zapisać można się było wczoraj najwcześniej na pierwszy wtorek marca. To aż 42 dni.
  • Obiecywał załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Wziął ponad 40 tys. zł łapówek Kolejnych 18 oskarżonych o udział w aferze łapówkarskiej z prawami jazdy. Liczyli na pozytywny wynik egzaminu za 500-1500 złotych. To już piąty akt oskarżenia w trwającym od ponad roku śledztwie dotyczącym korupcji w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie.
  • Odważna wystawa fotograficzna w BWA. Nagie ciała zachęcają tłumy wielbicieli sztuki "Akt w polskiej fotografii" to wystawa zdjęć zgromadzonych przez twórcę Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, Jerzego Piątka. W Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie prezentowanych jest 160 prac najsłynniejszych polskich fotografików. Wśród nich są fotografie m.in. Roberta Andre, Jerzego Bednarskiego, Zdzisława Beksińskiego, Marka Czudowskiego czy Wacława Nowaka. Wystawę oglądać można do 25 stycznia. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Radni bezradni, bo… zawieszeni Prawdopodobnie tarnowskim radnym znów wręczane będą zaświadczenia o wyborze, znów składać będą ślubowanie, a radny senior jeszcze raz otworzy pierwszą sesję Rady Miejskiej w Tarnowie, na której wybrany zostanie jej przewodniczący. Wcześniej jednak część tarnowian ponownie pójdzie do głosowania i dopiero po tym głosowaniu poznamy ostateczny kształt rady. Komu zawdzięczamy kolejną kompromitację Tarnowa? W dużej mierze urzędnikom miejskim, którzy bardzo luźno podeszli do swoich obowiązków.
  • Nie będzie tajemnic w magistracie Przed wyborami samorządowymi osoby aspirujące do kierowania władzami samorządowymi Tarnowa zwykle deklarują pełną jawność swoich poczynań na urzędzie, ale po wyborach wraz z upływem czasu często zapominają o deklaracjach przejrzystości działań. Opinia publiczna nie jest dostatecznie informowana o decyzjach prezydenta i jego urzędników, a niekiedy ukrywane są przed nią niewygodne fakty.
  • Półtora miliona złotych na kształcenie Wicemarszałek województwa małopolskiego, Stanisław Sorys i starosta dąbrowski, Tadeusz Kwiatkowski podpisali umowę, na mocy której Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie otrzyma półtora miliona złotych na modernizację kształcenia zawodowego.
  • „Kurierzy” ruszają 28 kwietnia! Przed nami kolejny kolarski Karpacki Wyścig Kurierów. Organizatorzy czynią starania, aby miał szczególny charakter, w tym roku obchodzimy bowiem 40. rocznicę pierwszego Wyścigu Szlakiem Kurierów Beskidzkich, do których obecny, znany już w kolarskim świecie tour nawiązuje. Tegoroczny wyścig rozpocznie się w Tarnowie, a zakończy w węgierskim Vesprem. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...