Tiry nie opuszczają Tarnowa, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-11-26 09:18:01
Rewolucja w "starym" szpitalu. 2 mln zł na sprzęt dla porodówki i darmowe badania. Zarobki samorządowej władzy. Znikające nazwiska kandydatów. Tiry nie opuszczają Tarnowa - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Rewolucja w "starym" szpitalu. 2 mln zł na sprzęt dla porodówki i darmowe badania Szkoła rodzenia i specjalistyczne badania dla noworodków w "Szczekliku" zupełnie za darmo. Placówka wyda 2 mln złotych na sprzęt dla dzieci, chce przyciągnąć do siebie przyszłe mamy. "Stary" szpital w Tarnowie będzie miał jedną z najnowocześniejszych porodówek w Polsce. Do lecznicy im. Edwarda Szczeklika trafi prawie 2 miliony złotych z tzw. grantu norweskiego na program "zwiększenia liczby urodzeń w mieście i powiecie". Pojawi się nie tylko nowy, specjalistyczny sprzęt (inkubatory i respiratory), które dotrą do szpitala na początku przyszłego roku. Rodzice skorzystają ponadto z darmowej szkoły rodzenia oraz badań przesiewowych (a te ostatnie do tej pory były płatne).
  • Buczków. Matka więziła ją w stajni przez rok, teraz zaczyna żyć na nowo 25-letnia Aneta z Buczkowa na nowo uczy się mówić. Gdy trafiła do szpitala, była skrajnie wyczerpana. Przez odleżyny nie obyło się bez amputacji. neta obecnie mieszka w bocheńskim Domu Pomocy Społecznej. Tu ma swój ciepły pokój, wygodne łóżko, ale przede wszystkim troskliwą opiekę. Traumy, jaką przeżyła, nie zapomni jednak już pewnie nigdy. - Powoli otwiera się na ludzi - opowiada Monika Piechnik, kierowniczka oddziału dla osób przewlekle psychicznie chorych w DPS. - Gdy do nas trafiła cztery miesiące temu, sprawiała wrażenie nieobecnej, była przestraszona. W tej chwili już nie tylko mówi pierwsze słowa, ale także układa krótkie zdania. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Zarobki samorządowej władzy Urzędnicy samorządowi otrzymują przyzwoite pensje, a na dodatek korzystają też z rozmaitych służbowych przywilejów: samochodów, telefonów komórkowych czy kart płatniczych z większym lub mniejszym limitem. Również zarabiają na pełnieniu swojej funkcji.
  • Znikające nazwiska kandydatów Do Sądu Okręgowego w Tarnowie trafiają już pierwsze protesty wyborcze, które skutkować mogą m.in. częściowym unieważnieniem wyborów samorządowych w Tarnowie. Przybywa też pytań – 13 czy 14 nazwisk znalazło się na liście KW Stowarzyszenia Tarnowianie w okręgu nr 3? Jeśli tylko trzynaście, to które nazwisko usunięto i dlaczego? Dlaczego też niektóre wątpliwości wypowiedziano na głos dopiero dzień po wyborach, a nie w dniu głosowania?
  • Żużlowy „majątek” pana posła Tarnowscy posłowie i senatorowie pod względem zgromadzonych oszczędności i majątku wciąż nie dorównują parlamentarnej elicie finansowej w Polsce, ale oczywiście nie należą do biednych. Na tym lokalnym tle wyróżnia się przede wszystkim senator Kazimierz Wiatr oraz posłowie Andrzej Sztorc, Robert Wardzała i Edward Czesak. Poseł Wardzała w oświadczeniu majątkowym wymienia składniki, których nie uświadczy się w oświadczeniach pozostałych parlamentarzystów. Chodzi o… dwa motocykle żużlowe.
  • Tiry nie opuszczają Tarnowa Kiedy w końcu października otwarto odcinek autostrady A4 z Tarnowa do Dębicy, mieszkańcy północno‑wschodniej dzielnicy miasta cieszyli się najbardziej. Wydawało im się, że horror związany z przejazdem tędy wielkich tirów, które kierowały się z autostrady na dawną „czwórkę”, minie. Nie minął. Aleją Jana Pawła II i ul. Lwowską nadal suną wielkie ciężarówki i nic nie zapowiada rychłego końca tego problemu. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A