Mroczne zbrodnie Tarnowa, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-11-21 11:21:32
Z Budką Suflera gra 40 lat: Jestem chłopakiem z tarnowskiego 0-latek z Tarnowa chce zostać mistrzem świata. Bezrobocie spadło, ale nie ma dobrej pracy. Ścigała wraca do polityki. Jego proces dopiero wiosną. Roman Łucarz pozostaje na stołku starosty. Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Mroczne zbrodnie Tarnowa Najbardziej doświadczony w Tarnowie technik kryminalistyki zdradza tajniki swojego zawodu. To dzięki niemu udało się schwytać najokrutniejszych morderców grasujących w regionie. Prosektorium. Chłód i grobowa cisza. Wokół leżą ciała. Nie tak Artur Główczyk wyobrażał sobie pierwszy dzień pracy. Miał wtedy 22 lata. Jego starszy kolega zabrał go na sekcje zwłok.
  • Z Budką Suflera gra 40 lat: Jestem chłopakiem z tarnowskiego dworca. Jako dzieciak marzył o karierze tenisisty. Przypadkiem życie Tomasza Zeliszewskiego zmieniło się jak za dotknięciem magicznej różdżki. A właściwie pałek perkusisty. Pisana mu była muzyka. - Jestem najmłodszy w zespole, a za rok skończę 60 lat. Postanowiliśmy ukłonić się wszystkim i podziękować, póki jeszcze jesteśmy w stanie wyjść na scenę - mówi Tomasz Zeliszewski, tarnowianin, od 40 lat grający w składzie Budki Suflera.
  • 60-latek z Tarnowa chce zostać mistrzem świata Czy "kolce" Feliksa Wawrzona zaniosą go po złoty medal? Jako junior w biegach nie miał sobie równych. Jego rekord na dystansie 800 metrów do dziś nie został pobity przez żadnego z młodzików. Na międzynarodowych zawodach występował u boku najlepszych - Ireny Szewińskiej czy Władysława Kozakiewicza. Marzenia o wielkim sporcie w wieku 23 lat przerwały jednak kontuzje. Ale Feliks Wawrzon - lekkoatleta Tarnovii, nie dał za wygraną. Został trenerem kadry narodowej biegaczy niewidomych i słabo widzących. Niestety i tym razem nie opuścił go pech. W drodze z udanych Mistrzostw Świata, które odbyły się we Włoszech, w wypadku samochodowym zginęli jego podopieczni, dwaj złoci medaliści.
  • Misjonarz w niewoli. Gdzie jest MSZ? Ksiądz Mateusz Dziedzic miał być uwolniony. Dalej trzymają go terroryści z Afryki. Mamy kontakt z jego rodziną. Czy list do niego dotarł. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Bezrobocie spadło, ale nie ma dobrej pracy Pod koniec września stopa bezrobocia w Tarnowie poziom 9,3%. Jest niższa od średniej krajowej o 2,3%, ale to wcale nie oznacza, że kryzys na rynku pracy to już przeszłość. W przyszłym roku Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie na walkę z bezrobociem wyda 32 mln zł, o 3 więcej niż w tamtym roku. Nie brakuje jednak głosów, że miliony w żaden sposób nie przekładają się na poprawę na rynku pracy i powinny zostać inaczej wykorzystane.
  • Dobre wyniki Grupy Azoty Grupa Azoty podsumowała trzeci kwartał. Prezesi spółki spotkali się w siedzibie warszawskiej giełdy z inwestorami, aby pochwalić się wynikami. Andrzej Skolmowski i Witold Szczypiński podkreślili, że sytuacja Grupy jest na plusie mimo coraz trudniejszego rynku. Azoty cały czas zarabiają.
  • Ścigała wraca do polityki. Jego proces dopiero wiosną Pomimo klęski Stowarzyszenia Tarnowianie, jego lider Ryszard Ścigała otrzymał mandat radnego miejskiego w Mościcach. Oskarżenia korupcyjne i zbliżający się proces nie przeszkodziły byłemu prezydentowi miasta uzyskać mandatu.
  • Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa wiesza informacje o zadłużeniu Od kilku miesięcy na tablicach informacyjnych w blokach należących do Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej można przeczytać informacje o tym, że mieszkańcy danego budynku są zadłużeni z czynszem i ile to zadłużenie wynosi. Problem zadłużenia mieszkańców ciągle wzrasta - liczba zadłużeń wzrosła, natomiast wartość zadłużenia zmalała. Brak pracy i pieniędzy wpływa na to, że lokatorzy zwlekają z zapłatą. Jak nie ma podstawowe opłaty, to również nie ma na opłaty czynszowe.
  • Roman Łucarz pozostaje na stołku starosty PiS i PS< będzie rozdawać karty w powiecie tarnowskim. 13 mandatów Prawa i Sprawiedliwości oraz 9 Polskiego Stronnictwa Ludowego gwarantuje stabilną koalicję. Umowa została już podpisana. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A