Koalicja może odsunąć PiS od władzy, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-11-19 11:01:39
Koalicja może odsunąć PiS od władzy. Mniej autobusów. >W centrum Bochni będzie można zejść do kopalni soli? Co kradną w blokach? Odblaskowa konieczność. Gabinety władzy - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Wyniki wyborów 2014 Tarnów: Koalicja może odsunąć PiS od władzy Cztery ugrupowania wprowadziły swoich przedstawicieli do rady powiatu tarnowskiego. Żadne z nich nie jest w stanie samo rządzić i potrzebuje jednego lub kilku koalicjantów.Według nieoficjalnych danych, najwięcej - 13 mandatów w nowej 29-osobowej radzie powiatu ma Prawo i Sprawiedliwość. PSL zdobyło 9 mandatów, PO ma 4 radnych, a KWW Ziemia Tarnowska - 3. Roman Łucarz to teraz najpoważniejszy kandydat na starostę tarnowskiego. Działacz Prawa i Sprawiedliwości, który przez ostatnie dwa lata kierował powiatem, nie może być jednak pewny swego. Po cichu mówi się bowiem o możliwej koalicji pozostałych ugrupowań, których przedstawiciele także weszli do rady. W takiej sytuacji zwycięskiemu PiS-owi przypadłaby jedynie rola opozycji. Sejmik wskaże koalicję - W polityce nie ma rzeczy niemożliwych - mówi Bernard Karasiewicz, szef Platformy Obywatelskiej w powiecie tarnowskim.
  • Mniej autobusów Najpopularniejsza tarnowska linia(9) komunikacja będzie jeździć według nowego grafiku. Zmianie ulegnie też rozkład "224". Kursów ubędzie.
  • W centrum Bochni będzie można zejść do kopalni soli? To posuniecie ma zwabić jeszcze więcej turystów. Dyrekcja bocheńskiej kopalni planuje otworzyć nową trasę podziemi. Odwiedzający mogliby nie tylko zjechać w dół kolejką, ale też zejść na podziemne podkłady. Wystarczy wyremontować schody, które kilkadziesiąt lat temu zbudowany przy zlokalizowanym w centrum miasta szybie Sutoris. Teraz to przejście jest zniszczone, ale po remoncie nadawałoby się do użytku. Potrzeba kilkaset tysięcy złotych. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Jaki sposób na dłużnika? Wzrasta liczba tarnowian niepłacących czynszów. Tylko w jednej spółdzielni zadłużonych jest kilka tysięcy lokatorów, którzy zalegają z kwotą bliską czterem milionom złotych. Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma w Tarnowie 12 tys. mieszkań. Na koniec września w TSM zadłużonych było 3 640 użytkowników lokali, a kwota zaległości osiągnęła 3 mln 657 tys. złotych
  • Co kradną w blokach? Na energooszczędnych żarówkach oświetlających klatkę schodową w jednym z tarnowskich bloków napisano „Nie kradnij”. Co jeszcze pada łupem złodziei w wielorodzinnych budynkach? Lista jest długa.
  • Gabinety władzy Nowa władza – nowy gabinet? Nie wszyscy prezydenci czy starostowie zmieniają po swoich poprzednikach okazałe gabinety z wielkimi biurkami i wygodnymi fotelami. Czasem wstawią tylko nowe kwiaty, zdjęcie rodziny lub… obrazek świętego.
  • Odblaskowa konieczność Nadkom. Zofia Kukla, zastępca naczelnika tarnowskiej „drogówki” oznajmia, że skończył się czas tolerancji dla osób poruszających się po zmroku drogami w terenie niezabudowanym, a lekceważących obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Oporni muszą już liczyć się z mandatem karnym.
  • Udany półmetek Termaliki Za nami połowa sezonu w pierwszoligowych rozgrywkach. Już w inauguracyjnej kolejce Termalica Bruk‑Bet Nieciecza objęła ligowe prowadzenie i utrzymała je do teraz. W minioną niedzielę „Słoniki” zremisowały 1:1 przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin, zachowując tym samym status lidera na zapleczu ekstraklasy. Niecieczanie mogą żałować tylko niewykorzystanych sytuacji i gry w przewadze, bo mieli szansę wygrać to spotkanie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...