Nie płacą czynszu, mogą im nagwizdać, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-11-14 09:35:26
Urszula Gacek leci za ocean, żeby zostać konsulem. Piękne kobiety z Tarnowa trafiły do kalendarza. Finał Must The Music - tego właśnie chcą. Z hucznie złożonych obietnic rowerzystom, pozostało bardzo niewiele. Roman Ciepiela po raz drugi? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Nie płacą czynszu, mogą im nagwizdać Za tych, którzy nie regulują czynszów w terminie, płacą spółdzielnie i miasto, a więc my wszyscy. Z zajmowanych mieszkań trudno ich usunąć, mimo nakazu sądu, bo brakuje lokali socjalnych. Ponad 55 tysięcy złotych wydał tylko w tym roku tarnowski urząd miasta na osoby z nakazem eksmisji, których nie sposób usunąć z zajmowanych mieszkań. Miasto musi płacić spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym odszkodowania, bo nie ma wystarczającej liczby lokali socjalnych, do których mogliby się przenieść dłużnicy, którzy zalegają im z czynszem.
  • Urszula Gacek leci za ocean, żeby zostać konsulem Urszula Gacek - urodziła się w Manchesterze, ale osiedliła się pod Tarnowem. Od czterech lat ambasador RP przy Radzie Europy w Strasburgu. Teraz zostanie konsulem w Nowym Jorku. Do tarnowianki dzwonił Radosław Sikorski: "Potrzebujemy cię w Nowym Jorku" - oznajmił.
  • Piękne kobiety z Tarnowa trafiły do kalendarza Piękne oraz przedsiębiorcze, z głowami pełnymi pomysłów - tarnowianki obalają stereotypy, że kobieta powinna siedzieć w domu i sprzątać, gotować, prać. Najpierw skrzyknęły się w internecie, chodziły razem do kina, na fitness oraz umawiały się na przejażdżki rowerowe. Teraz wydały wyjątkowy kalendarz, do którego same... zapozowały.
  • Finał Must The Music - tego właśnie chcą! Tarnowski zespół Sayes wystąpi w niedzielę, 16 listopada, o godz. 20:00 w półfinale 8. edycji show Must The Music telewizji Polsat. Chłopcy liczą gorąco na głosy fanów, które pozwolą im spełnić marzenia w finale. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Z hucznie złożonych obietnic rowerzystom, pozostało bardzo niewiele Cztery miesiące temu odbył się tzw. "objazd ścieżek rowerowych". Pełniący obowiązki prezydenta Henryk Słomka-Narożański oraz poseł Robert Wardzała obiecywali, że rowerzyści doczekają się wreszcie remontów i usunięcia usterek... ale terminy się poprzesuwały. Specjaliści opracowali szczegółowy plan rozwiązań rowerowych, ale nikt nie chce z nich skorzystać.
  • Roman Ciepiela po raz drugi? Jeszcze kilkanaście miesięcy temu trudno byłoby znaleźć kogoś, kto przewidziałby taki scenariusz wyborczy w Tarnowie. Dla większości fakt, że kolejne cztery lata skutecznie nie może powalczy Ryszard Ścigała, był oczywisty. Od tego czasu zmieniło się jednak wiele, albo prawie wszystko. Właśnie mija 14 miesięcy odkąd w Tarnowie dzieli i rządki Henryk Słoma-Narożański, który najprawdopodobniej pałeczkę do władzy przekaże swojemu partyjnemu koledze.
  • Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes wydał płytę CD "Szlakiem Straussa" Album został nagrany przez tarnowskich chór oraz Orkiestrę Solistów Wiedeńskich. Ten artystyczny pomysł zrodził się po Koncertach Wiedeńskich zaprezentowanych przez austriackich i polskich wykonawców w styczniu 2014 r. Zespołami dogrywali: Wolfgang Sobotka - Wice gubernator Dolnej Austrii, będący jednocześnie uznanym dyrygentem oraz Piotr Gładki - kierownik artystyczny Orkiestry Solistów Wiedeńskich.
  • Nieudany debiut trenera Marcina Bożka Nie udał się debiut Marcina Bożka w roli szkoleniowca szczypiornistów SPR Tarnów. Jego podopieczni w ósmej kolejce spotkań rozgrywek I ligi ulegli na własnym parkiecie 27-29 drużynie UKS Olimp Grodków Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...