Zamieniaj problemy na cele - zostań wolontariuszem 45+
access_time 2014-07-21 12:43:17
Trwa rekrutacja wolontariuszy do drugiej edycji projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”, który ma na celu aktywizację zawodową i społeczną osób w wieku 50-64 lat. Projekt opiera się na stworzeniu modelu pracy 1:1 wolontariuszy po 45. roku życia z bezrobotnymi 50+.
Projekt 50+ powstał we współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i Stowarzyszenia WIOSNA wraz z Grodzkim Urzędem Pracy Miasta Krakowa, Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego. Wolontariusze-tutorzy wspierają uczestników, pomagają rozwijać kompetencje cenione na rynku pracy, pomagają osobie bezrobotnej w powrocie do pracy zawodowej. Tutor prowadzi rozmowę metodą coachingową, dzięki której uczestnik staje się bardziej świadomy siebie, zauważa problem z innej perspektywy i często samodzielnie znajduje rozwiązanie. Projekt opiera się na wzajemnej wymianie doświadczeń, inspiracji, jest także świetną okazją do poznania nowych osób. - Co roku angażuję się w różne akcje charytatywne. Ponieważ wkraczam właśnie w wiek 50+, pomyślałam, że połączę obie rzeczy i wesprę kogoś w tym, w czym sama jestem dobra, wykorzystując swoje kompetencje zawodowe – mówi pani Małgorzata, wolontariuszka. – Kilka lat temu zmieniłam pracę. Wiem, jak bardzo potrzebne jest wsparcie w tym szczególnym momencie. Praca w projekcie jest dla mnie przyjemnością, tym bardziej, że jestem coachem – mówi pani Gabrysia, inna tutorka. Wolontariat to niesamowite doświadczenie, okazja do poznania ludzi z wieloma ciekawymi historiami, często bardzo inspirującymi – podsumowuje. Zostań wolontariuszem, jeśli:
  • masz powyżej 45 lat
  • długoletnie doświadczenie zawodowe
  • trochę wolnego czasu i dużo zapału Wejdź na www.50plus.dzialaj.pl i wypełnij formularz lub wyślij zgłoszenie na: wolontariusze50plus@wiosna.org.pl
  • Komentarze...