Mieczysław Bień wraca z banicji, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-08-29 10:47:58
Były prezydent Tarnowa wrócił do miasta, ale nie zamierza uczestniczyć w lokalnej polityce. Jak wygląda warsztat pracy tarnowskich ratowników medycznych? Pilot z Tarnowa będzie najmłodszym uczestnikiem balonowego Pucharu Gordona Benneta - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Mieczysław Bień wraca z banicji Pracę w miejskim szpitalu dostał dopiero po tym, jak sąd zakazał powrotu Ryszarda Ścigały do magistratu. Posadę prezesa spółki Energia Wierzchosławice objął po zamieszanym w aferę łapówkarską Bogdanie G. Kłopoty jednych zakończyły okres siedmiu chudych lat Mieczysława Bienia. Czy nadchodzą lata tłuste?
  • Dziennikarze „Krakowskiej” rozbierają karetkę Karetki pogotowia widzimy na ulicach miasta codziennie. Niewielu jednak wie, jak dużo ważnego – i to nie tylko stricte medycznego – sprzętu jest w każdej z nich. Co powinno cieszyć, tabor tarnowskiego pogotowia jest w tym momencie najmłodszym w Małopolsce. Najstarsze karetki maja pięć lat, najmłodsza – zaledwie trzy miesiące. W sumie karetek jest 13.
  • Nasz baloniarz powalczy we Francji Tarnowianin Mateusz Rękas będzie reprezentował Polskę podczas najbardziej prestiżowych zawodów balonowych na świecie – Pucharze Gordona Benneta, który rozgrywany jest od 106 lat. We Francji, towarzyszem Mateusza (najmłodszego pilota w międzynarodowej stawce) będzie krakowianin Krzysztof Zapart. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Biznes Park jak kaktus na ręce Pomysł wybudowania w Mościcach Biznes Parku, jak się okazuje, ma również swoich przeciwników wśród samych mieszkańców Mościc. Mówił o tym przewodniczący Rady Osiedla Mościce Jacek Rafiński podczas posiedzenia komisji rozwoju Rady Miasta Tarnowa. Pomysł wybudowania Biznes Parku w Mościcach jest forsowany przez przedstawicieli Stowarzyszenia "Po Prostu Razem" z tej dzielnicy. Szef Stowarzyszenia Krzysztof Soliński uważa, że uda się na sąsiednich działkach zrealizować koncepcję tarnowskiego parku biznesowego i warto walczyć o to, aby popadający w ruinę dworzec PKP w Mościcach przejął tarnowski magistrat.
  • Ile za wyprawkę szkolną? W ubiegłym roku szkolnym, według badani CBOS, rodzice uczniów przeznaczyli na zakup podręczników średnio 382 zł. W tym, który się właśnie rozpoczyna, dzięki przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o oświacie, kosztów zakupu książek nie będą ponosić rodzice pierwszoklasistów.
  • SPR Tarnów szlifuje formę Przygotowania tarnowskich szczypiornistów powoli dobiegają końca. Pierwsze spotkanie SPR rozegra już 13 września, a ich rywalem będzie KSSPR Końskie, czołowa drużyna I ligi. Ostatnie sparingi pokazują że drużyna pomimo kilku zmian kadrowych coraz lepiej się zgrywa, a nowi zawodnicy doskonale wprowadzili się do zespołu. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...