Pierwsze ligowe punkty szczypiornistów SPR-u (FOTO)
access_time 2014-09-29 09:25:57
Aż do trzeciej kolejki spotkań tarnowscy kibice musieli czekać na zwycięstwo swojej drużyny. W sobotę, 27 września, drużyna SPR-u Tarnów podejmowała na własnym parkiecie ekipę Siódemki Miedź Legnica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem 34:32.
Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Dość dobrze funkcjonowała tarnowska obrona, dużo bramek padło z kontrataku. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się bramkarz SPR-u Grzegorz Barnaś. Kilka drobnych błędów sprawiło, że tarnowscy szczypiorniści schodzili na przerwę przegrywając 13:16. Po przerwie tarnowianie zaczęli odrabiać straty. Mocno skoncentrowani walczyli o każdą bramkę. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona oraz atak szybki. Nadal rewelacyjnie bronił Grzegorz Barnaś. W 47 minucie gospodarze wygrywali już różnicą pięciu bramek. Pomimo dobrej gry zawodników z Legnicy tarnowianie nie oddali już prowadzenia do końca spotkania wygrywając 34:32 (13:16). SPR: Barnaś, Ciochoń, Szostak, Nowak M. - Szatko 8, Dutka 7, Nowak Ł. 6, Karwowski 6, Kubisztal 2, Jewuła 2, Wajda 2, Gabiga, Sokół, Grzesik, Niemiec Siódemka: Mazur, Matkowski, Wyszogrodzki - Kozłowski 9, Czuwara 8, Płaczek 6, Makowiejew 3, Wita 2, Piwko 2, Szuszkiewicz 1, Majewski, Skiba, Antosik, Będzikowski FOTO: Tomasz Schenk