Premiera "Alicji w krainie czarów" (FOTO)
access_time 2014-05-31 15:01:34
W piątek, 30 maja, o godz. 18, na Dużej Scenie Tarnowskiego Teatru im. L.Solskiego, odbyła się premiera „Alicji w krainie czarów” Lewisa Carrolla. Alicja, tytułowa bohaterka baśni, jest siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję.
Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się niesamowite przygody. Pierwsza zdarza się w czasie upalnego dnia, gdy Alicja, znużona lekturą i zabawą ze swą siostrą, dostrzega Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem. Podążając za nim, wpada do króliczej nory i... wszystko się zaczyna! - To jest jedna z najbardziej niezwykłych powieści, jakie w życiu czytałam. Jako 7-letnie dziecko potwornie bałam się tej książki, jednak coś mnie do niej ciągnęło, dlatego co roku powracam do niej regularnie. Marzyłam o tym, aby mieć okazję zrealizować sceniczną wersję „Alicji” - mówi Julia Mark reżyserka spektaklu. W bajkowych przygodach Alicji dostrzegamy próbę opisu wyobraźni dziecka, ale także zasad rządzących ludzką świadomością wyzwoloną w czasie snu ze schematów narzucanych jej przez myślenie racjonalne. W spektaklu Solskiego będą one przede wszystkim wyśmienitą, mądrą zabawą dla całej rodziny. Kolejne spektakle:
  • Niedziela, 1 czerwca, godz. 16:00
  • Poniedziałek, 2 czerwca, godz. 10:00
  • Wtorek, 3 czerwca, godz. 10:00
  • Środa, 4 czerwca, godz. 10:00
  • Piątek, 5 czerwca, godz. 10:00 Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87. Bilety na spektakl można zakupić przez internet - Kliknij TUTAJ FOTO: Norbert Ziemirski
  • Komentarze...