Nocny Maraton Filmowy w PWSZ
access_time 2014-05-14 09:20:12
Uważni obserwatorzy z pewnością zauważyli, że Juwenalia Tarnowskie 2014 będą czasem, w którym sprawdzone i popularne pomysły zostaną wzbogacone obiecującymi nowinkami. Jedną z nich będzie koncert muzyki filmowej na żywo, który uświetni kolejną już odsłonę Nocnego Maratonu Filmowego. Tradycyjnie rozpocznie się on w piątek, 16 maja, o godzinie 18.00 w auli PWSZ w Tarnowie.
Data: Piątek, 16 maja o godz. 18:00 Miejsce: Aula PWSZ Cena biletu: Wstęp bezpłatny Istnieją co najmniej trzy powody, dla których warto zarezerwować sobie czas i w najbliższy piątek odwiedzić mury tarnowskiej Alma Mater. Pierwszy z nich nierozerwalnie wiąże się z postaciami Jennifer Aniston oraz Jasona Sudeikisa – głównych bohaterów przebojowej komedii "Millerowie", opowiadającej o losach pewnego dillera narkotyków, który wpada w poważne tarapaty i zostaje zmuszony do przewiezienia z Meksyku dużej dostawy marihuany. Droga, którą przyjdzie mu przemierzyć jest pełna zakrętów, pikantnych dialogów oraz zaskakujących zwrotów akcji. W drugiej części Nocnego Maratonu Filmowego, organizatorzy zabiorą widzów w fascynującą i pełną przygód podróż do Śródziemia. Stanie się to oczywiście za sprawą Petera Jacksona i jego dzieła pt. "Hobbit: Pustkowie Smauga". Ta wciągająca opowieść o walce dobra ze złem, lojalności, odwadze i poświęceniu stanowi znakomitą kontynuację ubiegłorocznego hitu, w którym rozpoczęła się wielka wędrówka Bilbo Bagginsa, Gandalfa oraz trzynastu krasnoludów z Thorinem Dębowa Tarcza na czele. Niewątpliwymi atutami filmu są wciągająca fabuła, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz kunszt reżysera, który potrafił nie tylko zaadaptować, ale również w pewnym sensie rozwinąć powieść autorstwa J.R.R. Tolkiena. Trzecim powodem, dla którego warto spędzić piątkowy wieczór w auli PWSZ jest koncert muzyki filmowej na żywo, w wykonaniu Tarnowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej "Divina in misericordia". Aktualnie orkiestra liczy 30 osób, a w jej skład wchodzi młodzież reprezentująca zarówno tarnowskie Liceum Muzyczne, jak i renomowaną Akademię Muzyczną w Krakowie. Warto podkreślić, że Juwenalia Tarnowskie, to jedyna tego typu impreza w Polsce, której element stanowi tego typu przedsięwzięcie. Harmonogram seansów:
  • 18:00 – 19:50 Millerowie (1h 50 min)
  • 20:25 – 21:10 Koncert muzyki filmowej na żywo w wykonaniu Tarnowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kamerlanej ,,Divina In misericordia”
  • 21:25 – 00:15 Hobbit: Pustkowie Smauga (2h 40min) Wstęp na maraton jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona (ok. 250). Istnieje możliwość przybycia na wybrany film. Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich imprez i wydarzeń w ramach Juwenaliów Tarnowskich 2014 dostępne są na stronie www.juwenaliatarnowskie.pl
  • Komentarze...