Z tej kategorii
Rusza XXIII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Na który spektakl chciałbyś pójść? [KONKURS]

2019-09-18 Kultura

W sobotę rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia, który będzie okazją do obejrzenia dziewięciu znakomitych spektakli, z których osiem powalczy o statuetkę TALII oraz o nagrodę publiczności. Dla naszych Czytelników mamy do rozlosowania bilety na poszczególne spektakle. Dziś do wygrania po jednym dwuosobowym zaproszeniu na "Księżniczkę na opak wywróconą" i "Śmiech wzbroniony".

Prawie jak Beatlesi. Koncert The Backwards w amfiteatrze

2019-09-16 Kultura

"Yesterday", "I Wanna Hold Your Hand" , "All My Loving" czy "From Me To You" - największe przeboje legendarnego The Beatles mogli usłyszeć tarnowianie podczas niedzielnego koncertu w Amfiteatrze Letnim. Muzykę, stroje i zachowanie słynnej czwórki z Liverpoolu odtwarzał słowacki coverband - The Backwards.

"Księżniczka na opak wywrócona" - pierwsza premiera sezonu w teatrze Solskiego

2019-09-13 Kultura

Nowy sezon artystyczny Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zainauguruje hiszpańska komedia omyłek Calderóna de la Barki „Księżniczka na opak wywrócona” w imitacji Jarosława Marka Rymkiewicza, którą reżyseruje dyrektor artystyczny teatru Marcin Hycnar. Premiera przedstawienia już w najbliższą sobotę, 14 września o godz. 19. Tydzień później – 21 września – spektakl rozpocznie 23. Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia.

Przeboje The Beatles zabrzmią w Amfiteatrze Letnim

2019-09-12 Kultura

Nie lada gratka dla fanów Beatlesów. W niedzielę, 15 września w amfiteatrze zagra grupa The Backwards, światowy zespół odtwarzający pełną twórczość ekipy z Liverpoolu.

40 lat muzeum w Dębnie. Wieczór z dokumentem w brzeskiej bibliotece

2019-09-16 Kultura

Filmy poświęcone historii dębińskiego muzeum, ciekawostkom kulturowym i przyrodniczym Armenii oraz grafikowi i projektantowi Januszowi Pacewiczowi będzie można obejrzeć 18 września o godz. 18. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. W programie spotkania także autorska muzyka Grzegorza Hajduka na żywo i rozmowy o pokazywanych materiałach, wyprodukowanych przez Studio.pl Marka Kołdrasa. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, która jest organizatorem spotkania.

"Spartakus" w wykonaniu tancerzy z Royal Lviv Ballet już w niedzielę w CSM. Wygraj zaproszenie!

2019-09-10 Kultura

W niedzielę, 15 września o godz. 19. w Centrum Sztuki Mościce fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet zaprezentuje "Spartakusa". Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

W Żabnie czytali polskie nowele

2019-09-09 Kultura

W sobotę przy fontannie na żabnieńskim Rynku można było wysłuchać „Katarynki” Bolesława Prusa, „Orki” Władysława Reymonta czy fragmentów „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza. A wszystko to za sprawą akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytane były nowele polskie.

Narodowe Czytanie Brunona Schulza na "zielonym dachu" tarnowskiego teatru

2019-09-09 Kultura

Literackiego arcydzieła Brunona Schulza w interpretacji prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli można było posłuchać w sobotę na dachu tarnowskiego teatru, gdzie odbyła się ósma już edycja Narodowego Czytania.