Z tej kategorii
„Tam i z powrotem” - wernisaż jubileuszowej wystawy Tadeusza Rolke

2020-01-16 Kultura

Kilkadziesiąt zdjęć wybitnego polskiego fotografika Tadeusza Rolke przedstawiono na otwartej w środę w Tarnowskim Centrum Kultury retrospektywnej wystawie „Tam i z powrotem”.

Łukasz Pawlik zagra w Tarnowie

2020-01-14 Kultura

24 stycznia w piwnicach TCK wystąpi znakomity skład polskich jazzmanów. Na czele kwartetu stoi Łukasz Pawlik (syn Włodka Pawlika - laureata nagrody Grammy), a wraz z nim zaprezentują się Dawid Główczewski (sax), Paweł Pańta (bas) oraz Cezary Konrad (perk.). Muzycy zagrają materiał ze swojej najnowszej płyty "Long Distance Connections", która ukazała się w 2019 r.

Wygraj bilety na "Skąpca" w teatrze Solskiego

2020-01-10 Kultura

Teatr Solskiego zaprasza w niedzielne popołudnie na klasykę o jednej z największych ludzkich namiętności - pieniądzach. Jeżeli macie ochotę obejrzeć "Skąpca" Moliera, a przy okazji podzielić się z nami swoimi refleksjami na temat pieniędzy, zapraszamy do udziału w konkursie. Mamy do rozdania pięć dwuosobowych zaproszeń.

A może by tak do teatru? Mamy dla Was bilety na spektakl "Płuca"

2020-01-09 Kultura

Jutro piątek. Na dobry początek weekendu mamy dla Was miłą niespodziankę - dwuosobowe zaproszenia do teatru im. Ludwika Solskiego na dramat "Płuca" Duncana Macmillana.

SOLski StarNowa kolędowali już po raz czwarty

2020-01-05 Kultura

Świąteczne przeboje i tradycyjne polskie kolędy zabrzmiały w sobotę w teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Stwórz Boże Betlejem we mnie… Koncert kolęd w wykonaniu Crushed Sounds BigBand

2020-01-05 Kultura

W sobotę w bazylice katedralnej swój świąteczny repertuar zaprezentowała młodzieżowa orkiestra Crushed Sounds BigBand.

„Wszystko... jest liczbą” - interaktywna wystawa w Muzeum Etnograficznym

2020-01-07 Kultura

Tarnowskie Muzeum Etnograficzne przy ul. Krakowskiej 10 rozpocznie nowy, 2020 rok wystawą interaktywną. Wernisaż ekspozycji wypożyczonej z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się w poniedziałek, 13 stycznia o godzinie 12.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kolędy na Trzech Tenorów w Odporyszowie

2019-12-31 Kultura

Wyjątkowy koncert kolęd odbył się w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie. W bożonarodzeniowej scenerii odporyszowskiej świątyni wystąpili tenorzy: Alexander Martinez, Jakub Oczkowski i Piotr Karzełek.