Z tej kategorii
Antygrawitacja w BWA

2021-02-25 Kultura

"Antygrawitacja" to tytuł zbiorowej wystawy inspirowanej science fiction, fizyką i kosmologią, którą już wkrótce będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Wernisaż odbędzie się jednak w formule online - 5 marca o godz. 18.30 na kanale YouTube BWA.

Mieszkańcy stworzą wyjątkową wystawę. Poszukiwane wspomnienia i stare fotografie Mościc

2021-02-22 Kultura

W Centrum Sztuki Mościce trwają przygotowania do uczczenia 91. urodzin Mościc. W planach jest wystawa plenerowa i pamiątkowa publikacja. W związku z tym instytucja zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc w zebraniu archiwalnych zdjęć i wspomnień dotyczących tej przyfabrycznej dzielnicy.

W Tarnowie znów zabrzmiała muzyka na żywo. Koncert Janusza Radka

2021-02-21 Kultura

Po kilkumiesięcznej przerwie, w Tarnowie znów można było posłuchać muzyki na żywo. Chętnych nie brakowało. Bilety na sobotni koncert Janusza Radka w kinie Marzenie rozeszły się na pniu.

Muzeum Okręgowe ma kolejny fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej

2021-02-19 Kultura

Muzeum Okręgowe w Tarnowie weszło w posiadanie kolejnej części Panoramy Siedmiogrodzkiej. Tym razem udało się pozyskać fragment przedstawiający huzara na koniu, jadącego w pobliżu orszaku generała Bema.

Kultowe Relaksy, pudełko po Ptasim Mleczku, gramofon “Bambino”... Wystawa dizajnu sprzed lat jeszcze tylko przez kilka dni

2021-02-18 Kultura

Jeszcze tylko do niedzieli w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych można obejrzeć wystawę „Elementarz polskiego dizajnu”, która prezentuje 100 kultowych przykładów polskiego wzornictwa.

Wracają koncerty na żywo. W kinie Marzenie wystąpi Janusz Radek

2021-02-10 Kultura

Niebawem znów będzie można posłuchać muzyki na żywo. W sobotę 20 lutego w tarnowskim kinie Marzenie wystąpi Janusz Radek. Artysta wykona kameralny recital "The Best Of". Początek koncertu o godz. 20.30.

„mady-baby.edu" – premiera online w Teatrze Solskiego

2021-02-02 Kultura

Po 12 latach na deski tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego trafi ponownie „mady-baby.edu” autorstwa Gianiny Carbunariu. Groteskowa sztuka o trójce młodych ludzi, wyreżyserowana przez Krzysztofa Prusa, będzie miała swoją premierę 7 lutego o godzinie 18 online.

Koncert charytatywny na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego

2021-01-31 Kultura

W sobotę, 30 stycznia, w kościele św. Rodziny w Tarnowie odbył się charytatywny Koncert Noworoczny na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Wystąpili Orkiestra Dęta z Żurowej, Kwartet Galicyjski i wielu zaproszonych gości, którzy zagrali i zaśpiewali polskie kolędy i pastorałki.