Z tej kategorii
Wyniki konkursu "Rodzinny weekend w Rabce". Znamy zwycięzcę!

2019-08-22 Rozrywka

Wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu, w którym do wygrania był rodzinny pobyt w Rabce-Zdroju. Autorka zwycięskiego zdjęcia wraz z rodziną spędzi weekend w malowniczej scenerii Rabki-Zdroju z zakwaterowaniem, wyżywieniem i pakietem rozrywek.

Tarnowscy Pogromcy SMOgA tym razem na Wałowej

2019-08-21 Rozrywka

Sadzenie mini-ogródków, tworzenie retro ozdób, warsztaty koralowe, bezpłatne badania dla dorosłych, a także garść informacji dotyczących ekologii – tak zapowiada się IV edycja pikniku Tarnowscy Pogromcy SMOga. Imprezę zaplanowano 22 i 29 sierpnia w godz. 11-18 na ul. Wałowej przy Sali Lustrzanej oraz w Zaułku Łokietka.

Promowali noszenie dzieci w chustach

2019-08-19 Rozrywka

W niedzielę w Tarnowie odbył się spacer chustowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Mamy Tarnów. Podczas spotkania rodzice chcący zapoznać się z tematem noszenia swoich dzieci w chustach i nosidłach, mogli dowiedzieć się, dlaczego warto nosić maluchy w chuście i jak to robić prawidłowo.

Do Tarnowa zjechali miłośnicy garbusów i ogórków

2019-08-19 Rozrywka

"Garbusy" i "ogórki" w najróżniejszych wersjach można było w sobotę oglądać na ulicy Wałowej. Wcześniej kultowe samochody przejechały ulicami miasta. Była to już osiemnasta edycja ogólnopolskiego zlotu garbusów, którego baza mieściła się na stadionie w Zbylitowskiej Górze.

Powiat zaprasza na dożynki do Wojnicza

2019-08-19 Rozrywka

24 i 25 sierpnia odbędą się XXI Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Tym razem w Parku Miejskim w Wojniczu. Idea wydarzenia łączy elementy obyczajowości ludowej z kulturą popularną, a tradycję z nowoczesną formułą imprez masowych. W drugim dniu imprezy gwiazdą wieczoru będzie Halina Mlynkova.

Szósta edycja Tarninowego Koralobrania

2019-08-19 Rozrywka

Zbliża się kolejna edycja Tarninowego Koralobrania. Tym razem piknik rodzinny odbędzie się 24 sierpnia na Kantorii. W programie wydarzenia nie zabraknie popularnych warsztatów koralowych i śniadania na trawie. Nowością tegorocznego pikniku będzie konkurs z wiedzy o mieście „Tarnów na lato”.

Świat pszczół na dożynkach w Pleśnej

2019-08-16 Rozrywka

To będzie stoisko, że palce lizać! A przy okazji będzie można się wiele nauczyć o fundamencie naszego ekosystemu, czyli o pszczołach. Wszystko dzięki stoisku Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała – „Gotuj! Poznając świat pszczół!”, które odwiedzi dożynki gminy Pleśna. Impreza odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia na placu targowym w Pleśnej.

Rolnicy z gminy Tarnów podziękowali za plony

2019-08-12 Rozrywka

W niedzielę na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze odbyło się coroczne święto plonów gminy Tarnów. Był to nie tylko czas podziękowań za zbiory, ale także okazja do poznania obyczajów ludowych i wspólnej zabawy.