Z tej kategorii
Festiwal w podróży, czyli Emanacje w Małopolsce

2019-07-17 Kultura

W tym tygodniu Festiwal Emanacje pojawi się w aż trzech miastach Małopolski. 19 lipca o 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach wystąpi ponownie Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała. Jako soliści zaprezentują się Hayoung Choi (wiolonczela), Robert Łaguniak (skrzypce), Bartłomiej Kokot (fortepian). W programie wieczoru usłyszymy Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052 J.S.Bacha, Koncert skrzypcowy A-dur nr 5 K219 W.A.Mozarta oraz Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb:1 J.Haydna.

Mural dla Józefa Władysława Krogulskiego. BWA ogłasza konkurs

2019-07-17 Kultura

Biuro Wystaw Artystycznych zachęca do udziału w konkursie na wykonanie projektu muralu upamiętniającego postać wybitnego kompozytora urodzonego w Tarnowie, Józefa Władysława Krogulskiego. Projekty można nadsyłać do 30 września. Pula nagród w konkursie wynosi pięć tysięcy złotych.

Dikanda & Marko Kukobat na MuzycznychTarasach [KONKURS]

2019-07-16 Kultura

We wszystkie czwartki lipca wokół Centrum Sztuki Mościce rozbrzmiewać będzie żywiołowa i niezwykle różnorodna muzyka bałkańska. W najbliższy czwartek wystąpią Dikanda & Marko Kukobat. Mamy dla was podwójne zaproszenie na koncert.

Dorota Bałuszyńska-Srebro i jej najnowsza książka. Spotkanie w MBP

2019-07-17 Kultura

O swojej najnowszej książce „Po drugiej stronie Księżyca” opowie w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. Krakowskiej 4 Dorota Bałuszyńska-Srebro. Spotkanie z autorką odbędzie się 24 lipca o godz. 17.

Piątek z jazzem tradycyjnym

2019-07-11 Kultura

Paradą nowoorleańską rozpocznie się piątkowa (12 lipca) odsłona Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Kolorowy korowód wyruszy o 18.30 z placu Sobieskiego.

Wakacyjne Warsztaty Wokalne w TCK

2019-07-11 Kultura

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Wokalne. To nowa propozycja dla tych, którzy chcą się rozwijać , sprawdzić swoje możliwości oraz otrzymać ogromną porcję motywacji do pracy ze swoim głosem. W ramach warsztatów uczestnicy wezmą udział w cyklu zajęć grupowych i indywidualnych.

KONKURS! Wygraj podwójny bilet do kina Cinema3D

2019-07-10 Kultura

Tradycyjnie, jak co miesiąc, mamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń do kina Cinema3D w Galerii Tarnovia!

"Z głową w gwiazdach". O astronomii w amfiteatrze

2019-07-10 Kultura

2 lipca br. miało miejsce całkowite zaćmienie słońca. Zjawisko najlepiej widoczne było w Chile. 15 lipca br. będzie częściowe zaćmienie księżyca, które również będzie widoczne z terenu Polski. O tych dwóch zjawiskach opowie pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku - Karol Wójcicki, który właśnie wrócił z Chile, gdzie miał okazję zobaczyć po raz kolejny zaćmienie słońca. Spotkanie odbędzie się pod rozgwieżdżonym niebem, w Amfiteatrze Letnim, w sobotę 13 lipca po godz. 20. Wstęp wolny.