Z tej kategorii
Bieg "Bosym bądź" z Wojtkiem Klichem już w ten weekend. Można się zapisywać

2023-06-05 Wiadomości

Trwają zapisy do kolejnej edycji charytatywnego biegu na bosaka "Bosym bądź". Impreza rozpocznie się w sobotę 10 czerwca o godz. 18 w Parku Biegowym "Marcinka". Organizatorem wydarzenia jest znany i lubiany tarnowski muzyk bluesowo-rockowy oraz promotor idei chodzenia bez obuwia, Wojtek Klich.

Niedziela z końmi. Kwalifikacje do VI Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej w Klikowej

2023-06-04 Wiadomości

W niedzielę (4.06) na terenie stadniny koni w Klikowej odbyły się II kwalifikacje do VI Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. Impreza rozpoczęła się od prezentacji koni do oceny płytowej. Komisja sędziowska brała pod uwagę m.in. budowę, ruch, kondycję, pielęgnację i przygotowanie do zawodów konia. Kolejnym etapem były zmagania na ścieżce kwalifikacyjnej. Obejrzyjcie fotorelację.

Mali odkrywcy na Pikniku Naukowym z Pasażem Odkryć

2023-06-04 Wiadomości

Eksperymenty, rozmowy z astronomami, ekscytujące seanse w planetarium - tak wyglądał sobotni Piknik Naukowy z Pasażem Odkryć w Gemini Park Tarnów. Wydarzenie zorganizowano z okazji obchodzonego kilka dni temu Dnia Dziecka. Zobaczcie zdjęcia.

Gratka dla kolekcjonerów. Giełda winyli i płyt CD w Gemini Park

2023-06-02 Wiadomości

Setki płyt winylowych i płyt CD, nowe i używane krążki, wśród których nie brakuje kolekcjonerskich perełek - wszystko to można znaleźć w centrum handlowym Gemini Park, gdzie trwa giełda winyli i płyt CD.

Inwentaryzują macewy na cmentarzu żydowskim w Tarnowie

2023-06-02 Wiadomości

W trakcie ostatniej renowacji cmentarza żydowskiego w Tarnowie, udało się odczytać ponad 5,5 tysiąca nazwisk umieszczonych na macewach. Niebawem zinwentaryzowane zostaną kolejne płyty nagrobne.

Wójt gminy Tarnów odpowiada na zarzuty prokuratury. Zapewnia, że jest niewinny

2023-06-02 Wiadomości

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł wydał oświadczenie dotyczące zarzutów, jakie stawia mu Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. Samorządowiec mówi, że czuje się niewinny, zarówno pod względem prawnym, jak i etycznym. Uważa też, że działał zgodnie z prawem oraz w interesie społecznym.

Pomysł na weekend

2023-06-02 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Największa uczelnia w mieście została Akademią Tarnowską

2023-06-01 Wiadomości

1 czerwca Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie oficjalnie zmieniła status oraz nazwę na Akademia Tarnowska. Stała się więc uczelnią w pełni akademicką.