Z tej kategorii
Dworzec autobusowy w Tarnowie zostanie zlikwidowany. Co z komunikacją podmiejską?

2021-03-01 Wiadomości

Tarnów zostanie bez dworca autobusowego. Właściciel obiektu wręczył wypowiedzenia najmu korzystającym z jego terenu firmom przewozowym. Te mają miesiąc na znalezienie nowego przystanku.

Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Co zaplanowano w Tarnowie?

2021-03-01 Wiadomości

Jak co roku, 1 marca w Tarnowie zostaną upamiętnieni żołnierze polskiego podziemia antykomunistycznego w powojennej Polsce.

W Kątach zniknęła figura świętego... wraz z cokołem

2021-02-27 Wiadomości

W Kątach w zagadkowych okolicznościach zniknęła przydrożna kamienna kapliczka św. Floriana. Policja wszczęła śledztwo. O pomoc w wyjaśnieniu sprawy zaapelował też wójt gminy Iwkowa.

Będzie paszport szczepionkowy? Rzecznik MZ: trwają dyskusje

2021-02-26 Wiadomości

By paszport szczepionkowy był uznawany, to musi obejmować więcej krajów, niż tylko Polskę; dyskusje o wprowadzeniu go toczą się na poziomie Unii Europejskiej - powiedział w piątek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W dawnej katowni gestapo w Tarnowie jednak powstanie Izba Pamięci. Sfinansuje ją Urząd Marszałkowski

2021-02-26 Wiadomości

W byłej katowni gestapo przy ul. Urszulańskiej 18 powstanie Izba Pamięci. Koszty adaptacji pomieszczeń w całości pokryje Urząd Marszałkowski.

Miejskie lodowisko oblegane przez łyżwiarzy

2021-02-26 Wiadomości

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się funkcjonujące przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowie lodowisko. Od momentu ponownego otwarcia, z obiektu skorzystało ponad 6 tys. osób.

Na razie nie będzie podwyżki opłat za śmieci. Uchwałę zdjęto z obrad

2021-02-25 Wiadomości

Miejscy radni na razie nie zgadzają się na proponowane przez władze Tarnowa podwyżki opłat za wywóz śmieci. Uchwała została zdjęta z porządku obrad.

Po zimowej przerwie wracają rowery miejskie

2021-02-25 Wiadomości

Od najbliższego poniedziałku, 1 marca, znów będzie można korzystać z tarnowskich rowerów miejskich. Do dyspozycji mieszkańców będzie 170 jednośladów, rozlokowanych w 16 stacjach.