Z tej kategorii
Niszczejący dworzec PKP w Mościcach trafił do rejestru zabytków

2021-08-04 Wiadomości

Decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków nieczynny dworzec PKP w Mościcach został wpisany do rejestru zabytków. Obiekt został doceniony za wzorowo zaprojektowaną architekturę późnego modernizmu z okresu PRL-u.

Oskar Szalecki trzecim najlepszym zawodnikiem Europy

2021-08-04 Wiadomości

Junior młodszy Oskar Szalecki wywalczył brązowy medal w finałowej edycji Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce na czas. Tym samym zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharowej rywalizacji w 2021 roku. Wynik jest tym bardziej imponujący, że podopieczny Edyty Ropek dopiero stawia pierwsze kroki w międzynarodowej rywalizacji.

W niedzielę kolejna odsłona "Bazaru na Starówce"

2021-08-04 Wiadomości

Rada Osiedla Starówka zaprasza na kolejną edycję popularnego bazaru. Pchli targ odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 sierpnia na placu targowym Burek.

Kolejne roszady w parafiach diecezji tarnowskiej

2021-08-03 Wiadomości

Są kolejne zmiany personalne w diecezji tarnowskiej. Dotyczą one m.in. stanowisk proboszczów i przeniesienia wikariuszy do innych parafii. Decyzje zadekretował biskup Andrzej Jeż.

Park Strzelecki już po rewitalizacji. Jak wam się podoba?

2021-08-03 Wiadomości

Z 2,5 letnim poślizgiem zakończono rewitalizację 8-hektarowego parku Strzeleckiego. Inwestycja pochłonęła ponad 9 mln złotych, z czego połowę stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych.

Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

2021-08-03 Wiadomości

Rozpoczyna się nabór uzupełniający do szkół ponadpodstawowych w Tarnowie. W sumie w miejskich szkołach zostało 186 wolnych miejsc. Najwięcej w technikach, bo aż 68.

Rekomendacje dla szkół: szczepienie, dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki i wietrzenie

2021-08-03 Wiadomości

Szczepienie dla pracowników szkół i uczniów w określonych grupach wiekowych, dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki i wietrzenie – to główne rekomendacje zawarte w wytycznych sanitarnych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujących od 1 września 2021 r.

Przedłuża się remont promu w Otfinowie. Utrudnienia potrwają do połowy sierpnia

2021-08-02 Wiadomości

W Otfinowie nadal trwa remont przeprawy promowej na rzece Dunajec. Prace potrwają dłużej niż początkowo zakładano, bo do 16 sierpnia.